Arcybiskup Józef Michalik dumny z akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”

2013-08-05 00:00:00
Arcybiskup Józef Michalik dumny z akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”
„Na dalszy trud docierania z waszą propozycją do najszerszych kręgów ludzi, szczególnie młodych, niech Pan Jezus darzy was Swoimi łaskami, radością, pokojem i niech darzy Swym błogosławieństwem” - tymi słowami Arcybiskup Józef Michalik zwraca się do wszystkich osób zaangażowanych w akcję „Nie wstydzę się Jezusa”. Grzegorz Pabian, koordynator akcji promującej odważną wiarę w Jezusa otrzymał właśnie dziękczynny list od Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Arcybiskup Józef Michalik wyraża wdzięczność za rozpoczęcie akcji przez Krucjatę Młodych – „propagowanie jej, poprzez rozdawanie breloków, ludziom żyjącym w naszej Ojczyźnie, gotowym do publicznego świadczenia o swojej wierze i dumnym z jej wyznawania”.

Akcja jest tym donioślejsza, że aktualnie obchodzimy Rok Wiary i każde działanie zachęcające do jeszcze większej duchowej odwagi i aktywności w głoszeniu Słowa Bożego służy zarówno Kościołowi jak i całej cywilizacji chrześcijańskiej.

Warto podkreślić, że Arcybiskup Michalik, błogosławiąc organizatorów akcji „Nie wstydzę się Jezusa” swoje podziękowanie i modlitwę kieruje także do przeszło miliona osób, która zdecydowały się przyjąć brelok ze znakiem krzyża i odważnie przyznawać do wiary w Jezusa  - „Bożej opiece polecam wszystkich, którzy nie wstydzą się Jezusa”.

PiotrSkarga.pl


W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.