Argentyński hierarcha: z powodu homo-małżeństw cały Zachód jest terenem misyjnym

2011-06-13 00:00:00
Argentyński hierarcha: z powodu homo-małżeństw cały Zachód jest terenem misyjnym


Emerytowany arcybiskup argentyńskiej diecezji Resistencia mówił ostatnio, że Argentyna powinna być uznana przez Kościół za "tereny misyjne", po tym jak Kongres Narodowy zalegalizował tzw. małżeństwa homoseksualne.

– Sześćdziesiąt pięć lat temu, arcybiskup Paryża wywołał zdziwienie Kościoła po tym, jak w liście pasterskim napisał: Francja - Kraj Misyjny? W miarę upływu lat to pytanie stało się afirmacją. Jest ono szczególnie ważne dzisiaj i to nie tylko dla Francji. Wszystkie państwa Zachodu uznaje się obecnie za tereny misyjne – mówił ks. abp Carmelo Juan Giaquinta w ostatniej homilii, cytowanej przez Argentyńską Katolicką Agencję Informacyjną (AICIA).

Hierarcha stwierdził, że Argentyna staje sie krajem misyjnym z powodu zrównania z małżeństwami związków homoseksualnych. Przestrzegał, że każdy kto traktuje tego typu związki na równi z tradycyjnymi małżeństwami, nie może nazywać się chrześcijaninem.

Ks. Arcybiskup wyraźnie podkreślił, że „pierwszą Ewangelią jest natura, zgodnie z którą stworzył nas Bóg”. Mówił: – Nie można nie uznawać tej prawdy i całej Ewangelii Jezusa. Dodawał, że chrześcijaninem jest się tylko wtedy, gdy uznaje się prawdę o naszej naturze. Nie wystarczy uczestniczyć w beatyfikacji Jana Pawła II i śpiewać „Te Deum".

Ubolewał jednocześnie nad spoganieniem kultury: – Trudno jest nam Argentyńczykom-katolikom przebudzić się ze smutnej rzeczywistości pogaństwa, która przenika kulturę narodową. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie podjąć się Nowej Ewangelizacji.

Kapłan podkreślił, że wśród Argentyńczyków wciąż panuje przekonanie, iż są katolikami. Dodał jednak, że obok autentycznego przywiązania do wiary i jej pobożnej manifestacji, jest wiele fałszu. Skrytykował np. szkoły katolickie, które często różnią się od świeckich jedynie lepszą dyscypliną, ale wcale „nie lepszą edukacją w wierze".

Hierarcha ubolewał z powodu zmasowanego ataku lobby homoseksualnego na kraje Ameryki Łacińskiej. Oprócz Argentyny, Meksyku, również niedawno w Brazylii zezwolono na zawieranie skandalicznych związków partnerskich tej samej płci. Podobna regulacja rozważana jest w Chile.

Źródło: LIfeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Oby jak najwięcej takiego jednoznacznego nauczania moralnego!

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.