Asia Bibi: ”Co dnia poszukuję w sobie siły, by wytrwać”

2011-06-16 00:00:00
Asia Bibi: ”Co dnia poszukuję w sobie siły, by wytrwać”


„Od trzech miesięcy nie widziałam słońca. W mojej celi nie ma okna. Jest węższa niż moje wyciągnięte ramiona i nikt jej nie sprząta” – napisała Asia Bibi w wyznaniach, które przedostały się z więzienia. 14 czerwca minęły dwa lata od chwili, kiedy pakistańska chrześcijanka została ona uznana za bluźnierczynię, ponieważ w rozmowie z muzułmanką broniła swej wiary w Chrystusa.

Radio Watykańskie przypomina, że tego samego dnia Asia Bibi usłyszała od miejscowego imama propozycję nie do odrzucenia: „Jeśli nie chcesz umrzeć, musisz nawrócić się na islam. Jesteś gotowa stać się dobrą muzułmanką?”. Kiedy kobieta odmówiła, została za obrazę Mahometa skazana na śmierć przez powieszenie. Od tego czasu oczekuje na wykonanie wyroku w więziennej izolatce.

„Co dnia poszukuję w sobie siły, by wytrwać. Walczę, by zachować w sobie choć odrobinę godności” – czytamy w wyznaniach Asii Bibi. Pakistańska chrześcijanka myśli przede wszystkich o swych dzieciach. „One są moją nadzieją” – pisze. – „Bez względu na to, co się stanie, chcę, by miały normalne życie i by przekazywały dalej tę miłość, którą ja ich kocham” – oświadczyła Asia Bibi.

Tymczasem o pakistańskich wyznawców Chrystusa upomniał się po raz kolejny Watykan. –Prześladowania chrześcijan w Pakistanie wymagają oficjalnej interwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych – oświadczył stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy genewskich agendach ONZ. Abp Tomasi odniósł się zarówno do tak zwanego prawa przeciwko bluźnierstwu, jak i do przypadku chrześcijanek zmuszanych siłą do przyjęcia islamu i poślubienia muzułmanina. Taki los spotyka co roku ok. 700 kobiet.

Zdaniem watykańskiego dyplomaty pozwala na to wadliwy system prawny. – Niezbędna jest zatem interwencja wysokiego komisarza praw człowieka – podkreślił abp Tomasi.

Źródło: Radio Watykańskie

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.