Atak na obrońców życia w Brukseli

2011-12-20 00:00:00
Atak na obrońców życia w Brukseli

Kilkudziesięcioosobowa grupa feministek i lewaków zaatakowała manifestujących przed centrum aborcyjnym w Brukseli obrońców życia. Członkowie stowarzyszenia Génération pour la Vie (Pokolenie za Życiem – GPV) manifestowali ku pamięci 19 tys. dzieci, które tylko w tym roku zostały zabite w Belgii w majestacie prawa. 

GPV zorganizowało manifestację pod siedzibą Aimer Jeunes, najbardziej znanej kliniki aborcyjnej w „stolicy Unii Europejskiej”. Zostali zaatakowani przez lewackich furiatów – zamaskowanych uczestników kontrmanifestacji. Byli przez nich szarpani i obrzucani pomidorami, niszczono ich transparenty i wyrywano zdjęcia dokumentujące zbrodniczość aborcji.  Wtedy właśnie personel centrum aborcyjnego bawił się, popijając szampana – mówi  "Naszemu Dziennikowi" Antony Burckhardt, szef organizacji. 
 
Nie oszczędzono również Irene van der Wende, czołowej postaci belgijskiego ruchu pro-life. Kobieta podczas kolejnych manifestacji w obronie życia opowiada o dramacie który przeszła, gdy została zgwałcona i gdy zdecydowała się zabić swoje dziecko. Jej również nie omieszkały zaatakować feministki, nie znalazły dla niej ani tolerancji, ani litości. 
 
Dopiero po dłuższym czasie na miejsce przybył oddział policji. Całe szczęście, wszystko zostało sfilmowane – mówi Burckhardt. Co najważniejsze, dzień po skandalicznych zajściach sympatycy i członkowie GPV z jeszcze większym zapałem przystąpili do cotygodniowej akcji rozdawania ulotek mówiących o zbrodni aborcji. Jak się okazało, nigdy wcześniej nie było ich aż tak wielu. Niech żyje życie! - podsumowuje piątkowo-sobotnie wydarzenia Burckhardt.


 
Źródło: naszdziennik.pl
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.