Ateiści i masoni zarzucają Unii dyskryminację

2012-01-12 00:00:00
Ateiści i masoni zarzucają Unii dyskryminację

Przedstawiciele masonerii i grup ateistów podczas drugiego dorocznego "szczytu" zorganizowanego w Brukseli, żądają praktycznego a nie tylko formalnego zrównania ich praw z prawami grup wyznaniowych i Kościołów.

Unia Europejska chętnie podejmuje dialog z przywódcami i przedstawicielami poszczególnych religii, tak jak wymagają tego zapisy regulujące jej funkcjonowanie, ale wyraźnie dyskryminuje masonów, agnostyków i członków organizacji niewyznaniowych – twierdzą przedstawiciele tych organizacji. Przyczynkiem do składanych pretensji ma być art. 17 traktatu lizbońskiego, który mówi o obowiązku "prowadzenia otwartego, przejrzystego i regularnego dialogu" z Kościołami, organizacjami i ze stowarzyszeniami religijnymi oraz z organizacjami filozoficznymi i niewyznaniowymi – informuje „Nasz Dziennik”. 
 
Szefa Europejskiej Federacji Humanistów (EHF),  Davida Pollocka, oburza fakt, iż Unia Europejska zdecydowanie więcej czasu poświęca na prowadzenie konsultacji z przywódcami religijnymi, niż z nim. Stąd też - zdaniem EHF - istnieje konieczność, by Unia Europejska „w bardziej wyważony sposób podchodziła do interpretacji art. 17”.
 
Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), skupiająca krajowe konferencje biskupie państw należących do Unii, musiała przypomnieć masonom i ateistom, że problem sprowadza się do tego, że masoneria i skupione w EHF organizacje skupiają niewielkie liczebnie społeczności, a chciałyby być traktowane tak samo, jak Kościoły i inne organizacje wyznaniowe, liczące często wiele milionów lub co najmniej kilkaset tysięcy członków. David Pollock złożył już jednak w tej sprawie skargę do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.
 
EHF domaga się również, by Unia Europejska skupiła się na rzekomych problemach wynikających z „zasady wyjątków” zawartej w antydyskryminacyjnych dyrektywach Unii, która daje prawo instytucjom prowadzonym przez organizacje religijne do zatrudniania osób o konkretnym systemie wartości. Masoni chcieliby, żeby Kościół miał prawnie zapisany obowiązek zatrudniania w swoich placówkach np. wojujących ateistów, czy homoseksualistów w katolickich domach dziecka.

 
Źródło: „Nasz Dzienink”
 
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!