Australia: adopcja wbrew woli matki

2012-02-29 00:00:00
Australia: adopcja wbrew woli matki
 
Przez ponad dwadzieścia lat władze Australii zmuszały niezamężne kobiety do oddawania dzieci do adopcji. - Chciałabym powiedzieć osobom, które zostały adoptowane, że wasze matki was nie porzuciły. Przedstawiciele władz osądzali kobiety zamiast okazać im szacunek - powiedziała Rachel Siewert, przewodnicząca specjalnej senackiej komisji, która przedstawiała wnioski raportu w tej sprawie. Proceder przymusowej adopcji zakończył się dopiero w latach 70. 
 
Setki niezamężnych kobiet zmuszano od oddawania swoich dzieci do adopcji. Jak podaje raport, w niektórych przypadkach dochodziło nawet do kradzieży nieślubnego potomstwa. W ten sposób do adopcji wbrew woli biologicznych rodziców mogły trafić dziesiątki tysięcy dzieci.
 
- Czas już, by rząd i odpowiedzialne instytucje przyznały, że tamte praktyki były złe. Fakt ten musi zostać uwzględniony w oficjalnych przeprosinach, nie może być miejsca na dwuznaczności - podkreśliła powiedziała Rachel Siewert.
 
Źródło: Stefczyk.info
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.