Australia: nowa rada do spraw ”równego” traktowania kobiet w wojsku

2012-02-23 00:00:00
Australia: nowa rada do spraw ”równego” traktowania kobiet w wojsku

Kolejne sukcesy postępowego lobby. Zapowiedziano powołanie specjalnego organu do spraw kobiet w armii - to efekt kontroli przeprowadzonej na zlecenie rządu. 

David Hurley, wysokiej rangi oficer australijskiego sztabu, zapowiedział w środę utworzenie nowego organu, zajmującego się promocją i „równym” traktowaniem kobiet. Zapowiedź miała miejsce w trakcie dorocznej konferencji zorganizowanej przez Australijski Magazyn Obrony. Ta zaskakująca deklaracja to efekt śledztw wyjaśniających głośne przypadki molestowania seksualnego w wojsku. 
 
- Sekretarz i ja wkrótce ogłosimy skład nowej rady, która będzie doradzać i dostarczać nam niezależne opinie w sprawach równości płci – stwierdził wczoraj generał Hurley. - Ulepszenia w tych dziedzinach zwiększą nabór i stopień aktywności nie tylko naszych kobiet, ale wszystkich członków Sił Obronnych Australii (ADF) – dodał.
 
To kolejna odsłona nowej, progresywnej polityki. We wrześniu ubiegłego roku administracja zapowiedziała zniesienie jakichkolwiek ograniczeń przy rekrutacji na stanowiska wojskowe, również w przypadku jednostek specjalnych i inżynieryjnych. Nowa polityka zatrudnienia zakłada także przydział kobiet do bojowych oddziałów piechoty. Według generała Hurley’a, już w marcu rozpoczną się specjalne szkolenia, prowadzone przez kobiety – dowódców z Kanady.
 
Powołanie specjalnego organu i wprowadzenie nowej, kontrowersyjnej polityki to, paradoksalnie, recepta na nadużycia seksualne, do jakich dochodziło w siłach lądowych i na okrętach australijskiej marynarki. Rozstrzygnięcia wprowadzone przez urzędników to kolejny sukces feministycznego lobby. Australijskie „żołnierki” służą już między innymi w Afganistanie.  


Źródło: theaustralian.com.au
mat
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!