Australia: parlamentarzyści proponują, by zabijać dzieci niepełnosprawne
2008-11-17 00:00:00
Australijska grupa parlamentarna ds. ludności i rozwoju przygotowała skandaliczny projekt ustawy, zakładający finansowanie aborcji, nawet w drugim trymestrze ciąży w przypadku dzieci z wadami rozwojowymi. Jak donosi portal LifeSiteNews.com, senator Ron Boswell z Queensland ostro skrytykował te plany za trzymanie się ideologii eugenicznej w stylu nazistowskim w sprawach aborcji niepełnosprawnych dzieci.
Zwolennicy aborcji przygotowali projekt ustawy pod którą podpisało się 41 parlamentarzystów. Zakłada on finansowanie uśmiercania dzieci niepełnosprawnych w drugim trymestrze ciąży. Zdaniem projektodawców ustawa pozwoliłaby „zaoszczędzić” ok. 180 tys. dolarów australijskich rocznie z budżetu państwa. Są to środki przeznaczane co roku na opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi. Obecnie projekt jest rozpatrywany przez komisję parlamentarną.
Projekt został ostro skrytykowany przez senatora Boswella, który stwierdził, że jego „zasadnicza przesłanka” opiera się na eugenicznych zasadach stanowiących, że rząd powinien raczej preferować uśmiercenie niepełnosprawnych, aniżeli pomagać w ich utrzymaniu przy życiu. Senator zauważył, że zgodnie z tą zasadą życie jednych jest warte mniej niż życie innych, gdyż zbyt dużo będzie kosztować ich utrzymanie.
– Jest to myślenie właściwe reżimowi hitlerowskiemu – oburzał się senator. Wyjaśnił, że naziści stawiali się na miejscu sędziów decydując o tym, kto zasługuje na to by żyć, a kto by umrzeć.
W ostatnim czasie koła zwolenników eugeniki zyskują popularność w kręgach naukowych. Propagują one ideę uśmiercania dzieci niepełnosprawnych, u których wcześnie wykryto wady genetyczne, tak w łonie matki, jak i nawet tuż po urodzeniu. Utylitarni filozofowie i bioetycy, tacy jak np. Peter Singer z uniwersytetu w Princeton otwarcie nawołują do zabijania dzieci niepełnosprawnych w łonach matek, jak i noworodków u których stwierdzono niepełnosprawność.
Według dostępnych danych, w krajach zachodnich uśmierca się obecnie 95 proc. dzieci z zespołem Downa, co tylko potwierdza fakt, że polityka eugeniczna jest prowadzona na wielką skalę.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.