Australia: Senat przyjął ustawy o ”związkach partnerskich”
2008-11-26 00:00:00
Australijski Senat przyjął dwie ustawy, które przyznają „związkom partnerskim” osób tej samej płci prawa przynależne tradycyjnym małżeństwom. W związku z przegłosowanymi w poniedziałek nowymi ustawami wprowadzono 100 poprawek, zmieniających przepisy dotyczące opieki zdrowotnej, podatków oraz regulujące kwestie prawa rodzinnego. „Związkom partnerskim” przyznano także prawa rodzicielskie – informuje portal LifeSiteNews.com.
Ustawy pozwolą homoseksualistom korzystać z ubezpieczenia społecznego partnera, z opieki zdrowotnej, z ulg podatkowych. Ponadto pozwolą partnerowi korzystać ze świadczeń emerytalnych po śmierci jednego z pederastów czy jednej z lesbijek.
Ustawy przyjęte przez Senat muszą być jeszcze zatwierdzone ostatecznie przez niższą izbę parlamentu. Najprawdopodobniej Izba Reprezentantów przyjmie je bez problemu. Później trafią one do podpisu do gubernatora generalnego.
Prace nad ustawami trwały rok. Za zmianami opowiadali się przedstawiciele Partii Pracy. Wcześniej konserwatywny rząd kierowany przez Johna Howarda zmienił ustawę o małżeństwie, definiując małżeństwo jako związek między kobietą a mężczyzną.
Minister sprawiedliwości Robert McClelland zapowiedział, że obecny rząd nie zamierza zmieniać definicji małżeństwa. – Stanowisko Partii Pracy w tej kwestii jest jasne. Małżeństwo jest pomiędzy mężczyzną a kobietą.
Krytycy ustaw, będących wynikiem daleko posuniętego kompromisu argumentują, że przyznanie partnerom tej samej płci pełnych praw i przywilejów, które należą się wyłącznie małżeństwom, zrównuje de facto „związki partnerskie” osób tej samej płci z tradycyjnymi małżeństwami. Tym samym nie ma zagwarantowanej ustawowo, uprzywilejowanej pozycji małżeństwa w prawie australijskim.
Ks. Thomas Euteneuer, prezes Human Life International w rozmowie z portalem LifeSiteNews zaznaczył, że ustawy przyjęte przez australijski Senat są typowe dla ustawodawstwa państw zachodnich, w których ci co podtrzymują kulturę śmierci lada chwila wprowadzą radykalny program wykraczający poza oczekiwania ludzi.
– Normalni ludzie nigdy o takie rzeczy nie zabiegają – zaznacza ks. Euteneuer. – To elity a czasami nie pochodzący z wyboru urzędnicy oraz ludzie pracujący pod osłoną ciemności dokonują tego typu zmian, których nikt nie chce.
Jego zdaniem metoda jaką zastosowano w australijskim Senacie była używana także w innych krajach zachodnich. Parom homoseksualnym przyznaje się różne korzyści prawne, nie zmieniając definicji małżeństwa, gdy jednocześnie w praktyce oznacza to takie samo traktowanie ich jak małżeństw heteroseksualnych. – Oni nie zmieniają definicji małżeństwa słownie. Oni zmieniają ją w praktyce w społeczeństwie, nadając temu słowu takie znaczenie jakie chcą – zaznacza ks. Euteneuer.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.