Australia Płd. odrzuciła ustawę o eutanazji
2009-11-19 00:00:00
Parlament Australii Południowej odrzucił poprawkę do ustawy o opiece paliatywnej, która legalizowała proceder zabijania ludzi ciężko chorych.
Powszechnie spodziewano się, że poprawka, przedstawiona przez Marka Parnella z Partii Zielonych, przejdzie głosami 11 parlamentarzystów. Przeciwnych poprawce miało być 10 deputowanych. Poprawka miała zostać przyjęta dzięki wsparciu niezależnej poseł Ann Besington. Tymczasem Besington tuż przed głosowaniem zapowiedziała, że wstrzyma się od głosu. Jej decyzja oznaczała, że zarówno za przyjęciem, jak i odrzuceniem poprawki o eutanazji miało być tyle samo posłów. W takiej sytuacji sprawę musiałby rozstrzygnąć szef wyższej izby parlamentu Bob Sneath.
Jednak okazało się to zbyteczne. Tuż po głosowaniu deputowany David Ridway ogłosił, że względy osobiste skłoniły go do zmiany zdania i, że zagłosował przeciw przyjęciu proponowanej zmiany legalizującej eutanazję. Ostatecznie poprawka została odrzucona głosami 11 członków izby. Poparło ją 10 deputowanych.
Parnell zapowiedział, że podejmie jeszcze jedną próbę zalegalizowania procederu uśmiercania ludzi ciężko chorych i "zmęczonych życiem" po wyborach, które odbędą się w stanie Australia Południowa w marcu przyszłego roku.
Z odrzucenia ustawy cieszą się obrońcy życia z brytyjskiej organizacji SPUC. – To głosowanie powinno ucieszyć wszystkich tych, którzy pragną rozwijać wartości cywilizacyjne, które szanują świętość życia ludzkiego – stwierdził Anthony Ozimic, szef komunikacji SPUC.
Ozimic przypomniał, że pomimo zaangażowania wielkich pieniędzy, mediów i szerzenia propagandy na rzecz legalizacji eutanazji, wielu polityków coraz częściej zaczyna zdawać sobie sprawę z realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, jakie wiązałoby się z przyjęciem takiej ustawy. Świadczy o tym choćby fakt odrzucenia ostatnio ustawy o eutanazji w Tasmanii, a także niedawne powtórne weto Izby Lordów w sprawie „wspomaganego samobójstwa” w Wielkiej Brytanii.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.