Australia Płd. odrzuciła ustawę o eutanazji

2009-11-19 00:00:00
Australia Płd. odrzuciła ustawę o eutanazji

Parlament Australii Południowej odrzucił poprawkę do ustawy o opiece paliatywnej, która legalizowała proceder zabijania ludzi ciężko chorych.

Powszechnie spodziewano się, że poprawka, przedstawiona przez Marka Parnella z Partii Zielonych, przejdzie głosami 11 parlamentarzystów. Przeciwnych poprawce miało być 10 deputowanych. Poprawka miała zostać przyjęta dzięki wsparciu niezależnej poseł Ann Besington. Tymczasem Besington tuż przed głosowaniem zapowiedziała, że wstrzyma się od głosu. Jej decyzja oznaczała, że zarówno za przyjęciem, jak i odrzuceniem poprawki o eutanazji miało być tyle samo posłów. W takiej sytuacji sprawę musiałby rozstrzygnąć szef wyższej izby parlamentu Bob Sneath.

Jednak okazało się to zbyteczne. Tuż po głosowaniu deputowany David Ridway ogłosił, że względy osobiste skłoniły go do zmiany zdania i, że zagłosował przeciw przyjęciu proponowanej zmiany legalizującej eutanazję. Ostatecznie poprawka została odrzucona głosami 11 członków izby. Poparło ją 10 deputowanych.

Parnell zapowiedział, że podejmie jeszcze jedną próbę zalegalizowania procederu uśmiercania ludzi ciężko chorych i "zmęczonych życiem" po wyborach, które odbędą się w stanie Australia Południowa w marcu przyszłego roku.

Z odrzucenia ustawy cieszą się obrońcy życia z brytyjskiej organizacji SPUC. – To głosowanie powinno ucieszyć wszystkich tych, którzy pragną rozwijać wartości cywilizacyjne, które szanują świętość życia ludzkiego – stwierdził Anthony Ozimic, szef komunikacji SPUC.

Ozimic przypomniał, że pomimo zaangażowania wielkich pieniędzy, mediów i szerzenia propagandy na rzecz legalizacji eutanazji, wielu polityków coraz częściej zaczyna zdawać sobie sprawę z realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, jakie wiązałoby się z przyjęciem takiej ustawy. Świadczy o tym choćby fakt odrzucenia ostatnio ustawy o eutanazji w Tasmanii, a także niedawne powtórne weto Izby Lordów w sprawie „wspomaganego samobójstwa” w Wielkiej Brytanii.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.