Austria: nieudane zabiegi pederastów o zniesienie ochrony ze względu na rasę i wyznanie

2011-04-06 00:00:00
Austria: nieudane zabiegi pederastów o zniesienie ochrony ze względu na rasę i wyznanie

Austriacki Trybunał Konstytucyjny nie zgodził się rozpatrzyć sprawy aktywistów homoseksualnych, domagających się zmiany przepisów anty-dyskryminacyjnych. Rechtskomitee Lambda (RKL), austriacka organizacja homoseksualna zwróciła się do Trybunału z wnioskiem o zniesienie ochrony prawnej dla mniejszości rasowych i religijnych, gwarantowanej w artykule 283 kodeksu karnego, zakazującej „podżegania do nienawiści”. Pederaści i lesbijki twierdzili, że tego typu przepisy są zbyteczne, skoro wśród kategorii chronionych nie wymieniono osób tej samej płci.

Z wnioskiem takim grupa homoseksualistów wystąpiła w zeszłym roku po tym, jak nie powiodły się w parlamencie próby rozszerzenia ochrony prawnej ze względu na „orientację seksualną”.

Organizacja Lambda w uzasadnieniu swojego wniosku podała przykłady dyskryminacji, z jaką spotykają się w Austrii osoby tej samej płci. Między innymi powołano się na przypadek pary homoseksualnej: Hampala i Tondla, którym właściciele pensjonatu Dietmar Zechner odmówili wynajęcia wspólnego pokoju. We wniosku stwierdzono także, że homoseksualiści są głównym celem ataków narodowych socjalistów.

Trybunał odrzucił wniosek pederastów, ze względu na „niebezpieczny szereg bliższych i dalszych konsekwencji" zmiany prawa, którego się domagają.

Pederaści są niezadowoleni z decyzji krajowego Trybunału. Zamierzają wystąpić z odpowiednim wnioskiem do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Homoseksualizm w Austrii został zalegalizowany w 1971 r. W 2002 r. ustanowiono wiek dopuszczający kontakty homoseksualne na 18 lat. Cztery lata później obniżono wiek dopuszczalności kontaktów heteroseksualnych i wynosi on 14 lat. W ub. roku Trybunał nie zgodził się na zawieranie „małżeństw” przez osoby tej samej płci. Dopuszczalne są związki partnerskie.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.