Benedykt XVI: na kolanach przed Eucharystią

2008-05-23 00:00:00
Benedykt XVI: na kolanach przed Eucharystią

Klęknięcie przed Eucharystią jest wyznaniem wolności. Kto pochyla się przed Jezusem, ten nie może i nie musi padać przed żadną ziemską władzą, jakkolwiek byłaby ona silna – stwierdził Ojciec Święty Benedykt XVI podczas uroczystości Bożego Ciała w Rzymie. Jak podkreśla portal Sanctus.pl, kolejnym wielkim krokiem w kierunku powrotu Sacrum w Kościele było zastosowanie tych słów w praktyce. W tę wielką Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu, po raz pierwszy od wielu lat, Komunia Święta była przyjmowana z rąk Papieża w pozycji klęczącej.

Klęknięcie w adoracji przed Panem, adoracja Boga Jezusa Chrystusa, który stał się łamanym chlebem, jest najskuteczniejszym i radykalnym środkiem na wczorajsze i dzisiejsze bałwochwalstwa – mówił Papież zapowiadając adorację Najświętszego Sakramentu, która kończyła uroczystość.

Benedykt XVI przewodniczył, jak co roku, rzymskim uroczystościom Bożego Ciała. Mimo iż święto to od 1977 roku nie jest dniem wolnym od pracy, w Wiecznym Mieście zachowała się tradycja jego publicznych obchodów z udziałem Papieża, który odprawia Mszę św. w bazylice św. Jana na Lateranie, a następnie w procesji eucharystycznej udaje się do bazyliki Matki Bożej Większej – informuje KAI.

W kazaniu podczas Mszy św. Ojciec Święty podkreślił, że Boże Ciało należy do „tryptyku”, na który – obok niego – składają się uroczystości Trójcy Przenajświętszej i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Eucharystia – podkreślił papież – nigdy nie jest faktem prywatnym, dotyczącym osób, które łączy wspólnota zainteresowań czy przyjaźń, lecz jest to „kult publiczny, który nie ma nic z ezoteryzmu, nic ekskluzywnego”.

Po Mszy św. Benedykt XVI zajął miejsce w specjalnym pojeździe, na którym umieszczono klęcznik i przez całą drogę do bazyliki Matki Bożej Większej modlił się przed monstrancją.

Źródło: KAI, Sanctus.pl
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.