Benedykt XVI dziękuje obrońcom życia

2008-05-13 00:00:00
Benedykt XVI dziękuje obrońcom życia

Odważna i podyktowana miłością obrona życia ludzkiego we wszystkich jego fazach pozostaje dla chrześcijan „pilnym i niezbędnym polem apostolatu i ewangelicznego świadectwa” – przypomniał Benedykt XVI w przemówieniu do członków włoskiego Ruchu dla Życia (Movimento per la vita), założonego w reakcji na legalizację w tym kraju aborcji przed 30 laty.

Patrząc na minione trzydziestolecie i biorąc pod uwagę aktualną sytuację, nie można nie przyznać, że obrona życia ludzkiego stała się dziś praktycznie trudniejsza, albowiem wytworzyła się mentalność postępującej deprecjacji jego wartości, pozostawionej ocenie jednostki. Konsekwencją tego jest zmniejszenie szacunku dla samej osoby ludzkiej, wartości, która jest podstawą wszelkiej cywilizowanej koegzystencji, bez względu na wyznawaną wiarę – powiedział Ojciec Święty.

Papież przypomniał o zaangażowaniu Kościoła w niesienie pomocy rodzinom przeżywającym trudności i zaapelował o „połączenie wysiłków, ażeby rozmaite instytucje w centrum swego działania znów postawiły obronę życia ludzkiego i priorytetową troskę o rodzinę, w której łonie życie rodzi się i rozwija”. – Należy przy pomocy każdego narzędzia ustawodawczego pomóc w zakładaniu rodziny i prowadzeniu przez nią dzieła wychowania w niełatwym kontekście społecznym dnia dzisiejszego – podkreślił Benedykt XVI.

Pochwalił inicjatywę Ruchu dla Życia, który złożył w Parlamencie Europejskim petycję w sprawie ochrony prawa do życia od poczęcia po naturalny kres i do narodzenia się i wychowania w rodzinie, gdyż świadczy ona o „solidności zaangażowania i pełnej jedności” włoskiego stowarzyszenia z Magisterium Kościoła.

Przypominając spotkanie ruchu z Janem Pawłem II w 1998 r., papież powtórzył, że dzięki Ruchowi dla Życia „tak wiele dzieci mogło zaznać radości z bezcennego daru życia”. – Dziesięć lat później ja dziękuję wam za służbę, jaką pełnicie dla Kościoła i dla społeczeństwa. Ile istnień ludzkich ocaliliście przed śmiercią! Podążajcie dalej tą drogą i nie lękajcie się, ażeby uśmiech życia triumfował na ustach wszystkich dzieci i ich matek – zachęcił Benedykt XVI. Zapewnił, że modli się w intencji Ruchu dla Życia we Włoszech, w Europie i na świecie.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.