Białoruś: kończy się peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Episkopat dziękuje Instytutowi ks. Piotra Skargi

2013-08-21 00:00:00
Białoruś: kończy się peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Episkopat dziękuje Instytutowi ks. Piotra Skargi
Relikwie świętej peregrynowały po Białorusi od 1 czerwca do 28 sierpnia po Białorusi. To 76. kraj na pielgrzymim szlaku św. Teresy, którą Pius X nazwał „największą świętą naszych czasów”. Relikwie nawiedziły 115 kościołów i kaplic. Organizację peregrynacji wsparł Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.


„Czuję, że moja misja właśnie teraz się zacznie, mam sprawić, aby ludzie kochali Boga, tak jak ja Go kocham. Moją misją jest uczyć dusze małej drogi. Jeśli Bóg spełni te prośby, pobyt w niebie spędzę na ziemi, aż do skończenia świata. Tak, niebem moim będzie czynić dobrze na ziemi. Po śmierci spuszczać będę na ziemię deszcz róż” – tłumaczyła przed śmiercią św. Teresa. Pius X wskazywał, że święta „mówi nam, co ma prawdziwą i wielką wartość w oczach Boga: nie wielkości zewnętrzne i wspaniałości tego świata, nie skarby tej ziemi, ani żadne dobra doczesne, które zdawałyby się nam wystarczać. Prawdziwy skarb znajduje się w nas - Bóg szuka go w naszym sercu”.


Organizację peregrynacji wsparł Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. „Jestem ogromnie wdzięczny, że to wielkie dzieło, w postaci Peregrynacji Relikwii św. Teresy z Lisieux, mogło dokonać się przy Waszym udziale. Słowa wdzięczności kieruję zarówno do Zarządu Fundacji Piotra Skargi w Krakowie jak również do Wszystkich, którzy w spierają Waszą działalność” – napisał przesyłając pasterskie błogosławieństwo biskup Antoni Dziemianko, sekretarz Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi.



Źródło: PCh24.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.