Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Polsce i Warszawie
2010-06-04 00:00:00
Specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Polsce i Warszawie zostanie udzielone dziś w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Uroczystości przewodniczył będzie ks. Józef Maj, proboszcz parafii św. Katarzyny w Warszawie, który uzyskał na to specjalne zezwolenie władz kościelnych – informuje „Nasz Dziennik”.
Błogosławieństwo, które zostanie udzielone dziś po Mszy św. o godzinie 18.00 wpisuje się w duchowe przygotowania do niedzielnej uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki.
„Nasz Dziennik” przypomina, że w historii naszej Ojczyzny błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Polsce i światu było udzielane w momentach szczególnych, np. na Jasnej Górze podczas potopu szwedzkiego. Najświętszym Sakramentem pobłogosławił wówczas o. Augustyn Kordecki, przeor klasztoru paulinów. Ostatni raz podobny akt był dokonany 90 lat temu - w 1920 roku, gdy na stolicę szła nawała bolszewicka - przez ówczesnego nuncjusza papieskiego w Polsce ks. abp. Achille'a Rattiego, późniejszego Papieża Piusa XI.
– Dziś przeżywamy bardzo trudny moment w historii. Kiedyś jasne było, kto jest kim. A dziś w Polsce jest "mglisto". Czuję więc, że to jest odpowiedni moment na takie błogosławieństwo. W tamtym czasie przyniosło owoce. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz, że politycy będą bronić polskiej racji stanu, a ludzie zjednoczą się w trosce o Ojczyznę – mówi ks. Józef Maj.
Organizatorzy uroczystości, która będzie częścią nowenny poprzedzającej beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki, wyrażają nadzieję, że przyniesie ona błogosławione owoce dla naszej Ojczyzny, wszystkie tak potrzebne jej łaski.
Źródło: „Nasz Dziennik”, Fronda.pl
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.