"Błogosławiona Hiacynta - Fatimski Kwiatuszek"

maj 2010
"Błogosławiona Hiacynta - Fatimski Kwiatuszek"

"Błogosławiona Hiacynta - Fatimski Kwiatuszek"

Rozesłaliśmy 183 000 książek Benoîta Bemelmansa pt. "Błogosławiona Hiacynta z Fatimy. Cierpieć dla zbawienia grzeszników" z dołączonym kolorowym wizerunkiem św. Hiacynty. Wszystko to w ramach akcji „Błogosławiona Hiacynta – Fatimski Kwiatuszek” podjętej, aby uczcić przypadające na rok 2010 trzy jubileusze: 100. rocznicy urodzin bł. Hiacynty, 90. rocznicy jej śmierci oraz 10-lecia beatyfikacji rodzeństwa Marto.

Francuski autor kojarzony głównie z publikacjami o tematyce religijnej dla dzieci, tym razem stworzył pracę, która wyposaża rodziców w doskonałe narzędzie do czerpania wiedzy o Objawieniach Fatimskich i samej bł. Hiacyncie. Mogą oni czytać całe obszerne fragmenty dzieciom albo streszczać im zawarte tu treści własnymi słowami. Książka przedstawia nie tylko kluczowe momenty życia dziewczynki, której postanowiła ukazać się Matka Boża, ale też jej codzienne zajęcia, pomoc rodzicom w różnych pracach, przyzwyczajenia i ulubione zabawy. Dodatkowym atutem publikacji są liczne zdjęcia fatimskich dzieci i ciekawa, estetyczna oprawa graficzna.

Do przesyłki dołączyliśmy obrazek bł. Hiacynty, zachęcając naszych Korespondantów do zamieszczenia go w widocznym miejscu, w pomieszczeniach gdzie przebywają dzieci, tak aby od najmłodszych lat miały styczność z postacią tej wyjątkowej dziewczynki, która powierzyła swoje życie Bogu i Maryi.