Bp Napierała: Polacy mogą stać się parobkami we własnym kraju!

2009-08-24 00:00:00

Sprzedając ziemię obcym sprzedaje się im cząstkę ojczyzny, jej wolności i niepodległości – powiedział w niedzielę biskup Stanisław Napiera podczas diecezjalnych dożynek w Wójcinie koło Wieruszowa. – Za chwilę Polacy będą w swoim kraju parobkami u obcych i będą ich po rękach całować, że dadzą im pracę – przestrzegł hierarcha. Ordynariusz diecezji kaliskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej.

W homilii bp Napierała ocenił, że dziś zawód rolnika jest lekceważony, a nawet pogardzany, choć rolnicy otrzymują z Unii Europejskiej dopłaty bezpośrednie. – Lubią o nich często mówić media i niekiedy tak przedstawiają te dopłaty, żeby w społeczeństwie wzbudzić zazdrość. Rzadko natomiast informuje się społeczeństwo o ciągłym wzroście cen nawozów, paliw, środków ochrony roślin, usług z jednej strony, a z drugiej strony o malejących cenach za produkty, które sprzedaje rolnik – zaznaczył hierarcha.

Bp Napierała ubolewał nad sprzedawaniem ziemi w obce ręce. – Nasi ojcowie za cenę największych ofiar i wyrzeczeń bronili polskiej ziemi. Dziś pojawia się niebezpieczeństwo, że my ich potomkowie z własnej woli sprzedamy ziemię potomkom naszych najeźdźców. Co nie udało się najeźdźcom orężem, może udać się ich potomkom pieniędzmi i to za niewielką ich sumę – wołał hierarcha.

Biskup diecezji kaliskiej apelował, aby zaprzestać sprzedawania polskiej ziemi. – Oby Polacy nie stracili rozumu, oby Polacy zachowali mądrość, oby nie pozwolili się omamić liberalizmowi i globalizmowi – apelował.

Błędna jest ideologia, jaką dziś obserwujemy u nas: wszystko sprywatyzować, w praktyce wszystko sprzedać, najlepiej obcym i co dalej? – mówił hierarcha. – Za chwilę Polacy będą w swoim kraju parobkami u obcych i będą ich po rękach całować, że dadzą im pracę – przestrzegł.

Hierarcha ocenił, że przy obecnej skali wysprzedaży majątku, państwo niewiele będzie miało do powiedzenia. – O gospodarce w Polsce będą decydować obcy, bo oni będą jej właścicielami – ocenił biskup kaliski. Podkreślił przy tym, że państwo winno zachować kluczowe dziedziny gospodarki, z którymi związana jest wolność i niepodległość kraju, a do tych dziedzin na pierwszym miejscu należy ziemia.

Źródło: KAI
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.