Bp Stefanek przestrzegł przed ”międzynarodowym bezbożnictwem”

2009-04-14 00:00:00

O odnowienie umysłów „własnych i społecznych” mądrością Boga apelował w wielkanocny poranek biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Hierarcha przewodniczył rezurekcji w łomżyńskiej katedrze. W homilii mówił o zagrożeniach czyhających na Polaków ze strony „międzynarodowego bezbożnictwa”. Jak stwierdził, proponuje ono wyrzucenie Boga i powrót do „cywilizacji dżungli”.

– „Międzynarodowe bezbożnictwo” miało różne agendy – jedni nazywali je narodowym socjalizmem, inni komunizmem, ale to jest ta sama centrala – wyjaśniał w katedrze bp Stefanek. Wmawia ona, że to Polacy są winni i dzisiejsi potomkowie tych, którzy ginęli w Katyniu i Oświęcimiu, „którzy zostali w wywózkach sponiewierani”. – I my mamy teraz płacić, oddać, oddać resztę, bo to my zawiniliśmy, sprzeciwiliśmy się programowi, który niosły nam, jako zbawienie wermacht hitlerowski i armia radziecka! – zaznaczył dobitnie bp Stefanek. Wskazał też „na groteskę demokracji, która zakłada, że głosujemy na tych, którzy zostali zatwierdzeni w jakimś tajnym klubie”. Mówił o niepokojącej ekonomii głoszącej, iż zbawienie światu – zamiast Chrystusa Zmartwychwstałego – ma przynieść wolny rynek i demokracja.

Bp Stefanek mówił też „o perspektywie, która wyrzuca Boga i zakłada: „nie pozwolić, aby Chrystus Zmartwychwstały dopukał się do serca ludzkiego”. – A wtedy wracamy do serca kamiennego, do cywilizacji dżungli, czyli obyczaju przemocy – mówił hierarcha. Działania te nazwał „antyewangelizacją”. – To tak jakby św. Brunon patrzył na nowy najazd pogaństwa – mówił bp Stefanek. Zaapelował, aby odnowić ludzkie umysły – i za św. Pawłem – aby nauczyć się rozróżniać czyn dobry od złego.

Bp Stefanek przypomniał, że trwają obchody Roku św. Brunona. Diecezja łomżyńska będzie przypominać o swoim patronie podczas liturgii dekanalnych z udziałem biskupów łomżyńskich.

Źródło: KAI
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...