Brazylia: nowa minister ds. kobiet zabiła dwoje swoich dzieci

2012-02-16 00:00:00
Brazylia: nowa minister ds. kobiet zabiła dwoje swoich dzieci
 

Brazylijska prezydent Dilma Rousseff po raz kolejny wywołała falę społecznego oburzenia. Najpierw, akceptując skandaliczny program nauczania seksualnego w szkołach, którego realizację musiała wstrzymać wskutek protestów rodziców (przyznała później, że zawierał on elementy niemoralne), a teraz mianując nową minister ds. kobiet, Eleonorę Menicucci.

W 1970 r. Menicucci została aresztowana za działalność terrorystyczną. To skrajnie rozwiązła osoba, dokonała dwóch aborcji i była szkolona w Kolumbii, jak przeprowadzać tego typu „zabiegi.”  Jeszcze w tym tygodniu Menicucci ma przemawiać w siedzibie ONZ, na temat walki z przepisami broniącymi życia dzieci poczętych w Brazylii.

Eleonora Menicucci w wywiadzie udzielonym w 2004 r. nie ukrywała faktu, że była szkolona po to, by osobiście przeprowadzać aborcje. Mówiąc o swojej przeszłości przyznała, że „była członkinią organizacji feministycznej, zajmującej się sprawami seksualności i zdrowia reprodukcyjnego, w 1995 r. przeszła w Kolumbii kurs dokonywania aborcji ".

Zapytana o to, gdzie dokładanie było prowadzone szkolenie i jak ono wyglądało  odpowiedziała: „było to w kolumbijskich klinikach aborcyjnych. Uczyłyśmy się wykonywać aborcje”. Wyjaśniła, że szkolenie zorganizowano po to, aby wyręczyć lekarzy w  przeprowadzaniu tego typu „zabiegów”.

W trakcie wywiadu, Menicucci przyznała, że „zabieg” polegał na odessaniu dziecka za pomocą ssaka próżniowego. Mówiła, że w tym czasie zabijanie dzieci poczętych było całkowicie zakazane. Menicucci przyznała także, że dokonała jednej z dwóch swoich aborcji w Brazylii,  gdy procedura ta była nielegalna.

Wywiad, który został przeprowadzony w 2004 roku, a do którego dotarł znany felietonista Reinaldo Azevedo w archiwach Federalnego Uniwersytetu w Santa Catarina, ujawnia światopogląd nowej minister.

Menicucci zabiła jedno ze swoich nienarodzonych dzieci w latach 70., gdy zaangażowała się w walkę z rządem. Organizacja komunistyczna do której należała uznała, że posiadanie dziecka jest niezgodne z jej działalnością jako członkini.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.

Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.