Kilka dni temu brazylijski Sąd Najwyższy orzekł o zgodności z konstytucją ustawy zezwalającej na prowadzenie badań nad komórkami macierzystymi z wykorzystaniem zarodków ludzkich. Zaraz po tej decyzji nastawiony proaborcyjnie sędzia Marco Aurelio powiedział, że teraz nadszedł czas, by sąd zajął się legalizacją aborcji pozwalającej na zabijanie dzieci z anencefalią (śmiertelną, wrodzoną wadą genetyczną nazywaną też bezmózgowiem) – donosi portal LifeSiteNews.com.
Zdaniem felietonisty Josiasa de Souzo z dziennika „Folha de Sao Paulo” sędzia Aurelio miał powiedzieć, że teraz „wybiła godzina sędziów”, by zająć się sprawą przedłożoną sądowi cztery lata temu przez Krajową Konfederację Pracowników Służby Zdrowia (CNTS).
– Teraz jestem przekonany, że sąd jest gotów do rozpatrzenia tej sprawy. Orzeczenie w sprawie embrionalnych komórek macierzystych otwarło ku temu drogę. Obecnie mamy sprzyjający klimat i przyzwolenie na przerwanie ciąży w przypadku dzieci zbezmózgowiem – stwierdził sędzia Aurelio w rozmowie z de Souzo.
Kilka dni temu Sąd Najwyższy w Brazylii, głosami 6 sędziów „za” przy 5 „przeciw”, wydał werdykt zezwalający na prowadzenie badań z użyciem zarodkowych form ludzkich.
Sprawozdawcą odpowiedzialnym za przedłożenie trybunałowi sprawy zgodności z konstytucją badań nad embrionalnymi komórkami macierzystymi był właśnie sędzia Marco Aurelio - zwolennik legalizacji aborcji.
Brazylijscy obrońcy życia już od dawna bili na alarm, że przychylna decyzja sądu w sprawie badań nad komórkami macierzystymi posłuży jako furtka do legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych, chociaż konstytucja Brazylii wyraźnie stanowi o „nienaruszalności prawa do życia”.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.