Brazylia: wielotysięczna manifestacja w obronie życia

2008-04-02 00:00:00
Brazylia: wielotysięczna manifestacja w obronie życia

Na placu przed katedrą w Sao Paulo odbył się w sobotę 29 marca drugi Publiczny Akt Obrony Życia. W manifestacji zorganizowanej przez „Komitet Ruchu Obrony Życia – Brazylia bez Aborcji” udział wzięło kilka tysięcy osób, w tym wiele aktywnych postaci z życia politycznego, religijnego i społecznego Brazylii. Demonstranci wyrazili sprzeciw wobec projektu ustawy legalizującej aborcję, który dyskutowany jest w tamtejszym parlamencie od 1991 r.

Wśród osobistości życia publicznego, które wzięły udział w drugim Akcie Obrony Życia znaleźli się posłowie Luiz Bassuma i Jorge Tadeu Mudalen, bp Jose Nelson Westrupp oraz ks. Marcelo Rossi.

Organizatorzy akcji zapewniają, że była to manifestacja „ponadpartyjna, ponadreligijna, mająca na celu potwierdzenie, że naród brazylijski w swojej większości jest przeciwny legalizacji aborcji". Według ostatnich badań opublikowanych przez instytut Datafolha, 87 proc. badanych opowiedziało się przeciw aborcji. Według organizatorów legalizacja aborcji byłaby wyrazem nieposzanowania woli narodu i konstytucji, która gwarantuje ochronę życia od momentu poczęcia.

Koordynatorka „Ruchu Obrony Życia – Brazylia bez Aborcji” w Sao Paulo, Marilia de Castro stwierdziła, że impreza tego typu „jest konieczna, aby opinia publiczna mogła się opowiedzieć przeciw propozycjom legalizacji aborcji, które są tematem dyskusji w parlamencie”. Obowiązkiem rządu jest wprowadzanie w życie polityki obrony życia, matek, odpowiedzialnego rodzicielstwa, praw dziecka, młodzieży i rodziny a nie koncentrowanie się na próbach legalizacji aborcji – podkreśliła de Castro.

W 2007 r. ponad 11 tys. osób spotkało się na placu przed katedrą podczas pierwszego Publicznego Aktu Obrony Życia, aby powiedzieć „nie” legalizacji aborcji i opowiedzieć się za życiem. Akt ten rozpoczął szereg manifestacji, które odbywały się w rożnych miastach Brazylii a zakończyły się Narodowym Marszem w Obronie Życia, który odbył się w stolicy kraju z udziałem ponad dwudziestu tysięcy osób.

"Ruch Obrony Życia – Brazylia bez Aborcji" powstał w lipcu 2006 r. Do ruchu przynależą prawnicy, naukowcy, profesorowie zjednoczeni w organizacji, broniącej podstawowego prawa do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.