Brytyjki Sąd Najwyższy uznał wyższość praw homoseksualnych nad wolnością sumienia

2011-03-01 00:00:00
Brytyjki Sąd Najwyższy uznał wyższość praw homoseksualnych nad wolnością sumienia

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii orzekał ostatnio w sprawie pary chrześcijańskiej, starającej się o adopcję dziecka. Para została poproszona przez lokalne władze o wyrażenie swojego stanowiska wobec homoseksualizmu. Państwo Johns, ze względu na przekonania religijne, nie akceptują sodomii. Z tego powodu odmówiono im przyznania opieki nad kolejnym dzieckiem.

Eunice i Owen Johns z Derby złożyli pozew przeciw władzom miejskim ze swojego miasta. Urzędnicy nie zgodzili się na adopcję, bo nie akceptują „homoseksualnego stylu życia” i nie mogli by o nim rozmawiać z dzieckiem. Nie zgodzili się także na to, by zabierali je na niedzielną Mszę św. 

W listopadzie ub. roku obie strony zwróciły się do Sądu Najwyższego, by orzekł, czy para może adoptować dziecko, czy też można jej odmówić prawa do adopcji, ze względu na przekonania religijne.

Sędziowie orzekli ostatnio, że przepisy chroniące osoby przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną, „powinny mieć pierwszeństwo” przed prawem do bycia niedyskryminowanym z powodów religijnych.

W uzasadnieniu wyroku sędziowie napisali, że „istnieje konflikt między przepisami prawa równościowego dot. religijnej dyskryminacji i tymi dot. dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Jednak, ze względu na wspieranie przepisów równościowych dot. orientacji seksualnej, powinny one mieć pierwszeństwo w stosunku do tych, które dot. niedyskryminacji religijnej”. Dodano, że władze mają prawo domagać się od kandydatów na rodziców zastępczych, sprecyzowania swoich poglądów odnośnie „homoseksualnego stylu życia”.

Państwo Johns, którzy są rodzicami zastępczymi dla blisko 20 dzieci, są głęboko rozczarowani orzeczeniem sądu. Wyrok, zdaniem ich adwokata Andrei Minicheillo Williamsa z Christian Legal Centre pokazuje, że przed parami o ortodoksyjnych poglądach religijnych, władze będą piętrzyć problemy, uniemożliwiając ostatecznie adopcję dzieci.

Eunice i Owen Johns zostali upokorzeni i zmarginalizowani przez organ administracji państwowej (Komisję ds. Równości i Praw Człowieka). Powiedziano im, że mogą «zarazić» swoimi poglądami chrześcijańskimi dzieci. Sędziowie orzekli również, że mogą zaszkodzić dzieciom – mówił tuż po rozprawie ich prawnik. Dodał, że „to, co się przytrafiło Johnsom odzwierciedla pewien trend, coraz bardziej widoczny w ostatnich latach”. 

Prawo jest w przeważającej mierze interpretowane przez sędziów w taki sposób, by faworyzować prawa homoseksualne kosztem wolności sumienia. Znaczne obszary życia publicznego pozostają poza zasięgiem chrześcijan, którzy nie chcą wyrzec się swoich przekonań – stwierdził. – Jeśli chrześcijańska moralność jest szkodliwa dla dzieci i nie do przyjęcia dla państwa, to ile lat nam jeszcze zabierze, aby wprowadzić przymusowe odbieranie dzieci rodzicom, którzy są chrześcijanami? – zapytuje prawnik.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Prześladowania chrześcijan w „cywilizowanym” świecie zachodnim stały sie faktem. Chrześcijanie stojący na gruncie prawa moralnego i sumienia stali się gorszymi obywatelami. Teraz należy już tyko czekać, aż z czasem z takiego precedensu zaczną wypływać kolejne przerażające konsekwencje, kiedy np. państwo zacznie odbierać dzieci chrześcijańskim rodzinom. Matko Boska Fatimska, wobec tak przerażającej manifestacji zła, błagamy o Twoją matczyną pomoc i interwencję!
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!