Brytyjska poczta uhonorowała feministkę, wielbicielkę Hitlera
2008-09-22 00:00:00
Brytyjska poczta w ramach promocji równouprawnienia kobiet podjęła decyzję o wypuszczeniu serii znaczków "Kobiety z Dystynkcją" z wizerunkami postaci zasłużonych dla światowego ruchu na rzecz zrównania w prawach kobiet i mężczyzn. Honor znalezienia się wśród nich przypadł m.in. Marie Stopes, żyjącej na początku XX wieku sławnej propagatorki walczącego feminizmu, zabijania dzieci poczętych, eugeniki, środków antykoncepcyjnych oraz... wielbicielki Adolfa Hitlera – donosi „Nasz Dziennik”.
Stopes jest tytułowana na znaczkach pocztowych propagatorką "świadomego planowania rodziny". Sprawa wywołała na Wyspach burzę komentarzy i liczne głosy sprzeciwu. Podkreśla się najczęściej rasistowskie poglądy Stopes.
”Biorąc pod uwagę, jak wiele kontrowersji wzbudzają dziś kwestie rasowe, na pierwszy rzut oka wydaje się nadzwyczajnym, że Stopes doczekała się upamiętnienia na znaczku” - pisze na swoim blogu felietonista „Daily Telegraph” Gerald Warner. „Jednak dla politycznie poprawnego establishmentu takie »drobne rasistowskie występki« mogą być zignorowane po to, aby uczcić pioniera wprowadzania kultury śmierci” – dodaje Warner.
– W Wielkiej Brytanii umieszczenie podobizny danej osoby na znaczku pocztowym jest dla niej wielkim wyróżnieniem – powiedziała w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Josephine Quintavalle, dyrektor Comment on Reproductive Ethics, grupy działającej na rzecz etyki w nauce, a także obrońcy praw dzieci poczętych.
– Stopes ufundowała największe w Wielkiej Brytanii centrum zabijania nienarodzonych dzieci – przypomniała Quintavalle. Podkreśliła, że na Wyspach są tradycje eugeniki, eliminowania ze społeczeństwa jednostek, które nie są przez nie akceptowane (ułomnych, chorych psychicznie). – Obecnie pielęgnowana jest tendencja, że jeżeli kobieta nie chce urodzić dziecka, może po prostu je zabić, to jest taka aborcyjna mentalność. W Wielkiej Brytanii przybrało to już rozmiary filozofii – skonstatowała Quintavalle.
Marie Stopes jest obecnie wzorem "postępowych feministek", co specjalnie nie dziwi, jeżeli weźmie się pod uwagę filozofię i tezy, które głosiła w ramach swojej działalności – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Domagała się, aby kobiety miały pełny dostęp do środków antykoncepcyjnych oraz aborcji. Wzywała do tego w imię "zachowania czystości rasy" (!!!). Niejednokrotnie twierdziła, że biedniejsze kobiety powinny dobrowolnie poddawać się sterylizacji, co również uzasadniała koniecznością zapewnienia "dobrobytu rasie". Te słowa jednoznacznie potwierdzają tezę Warnera. Stopes położyła podstawy pod obecne prawo brytyjskie regulujące kwestie eugeniki. To dzięki jej pomysłom obecne Brytyjki mogą legalnie zabić dziecko w swoim łonie, jeżeli lekarz stwierdzi u niego "poważną wadę". Dziś przedstawiciele poczty tytułują ją na swoich znaczkach propagatorką "świadomego planowania rodziny".
Dziennik pisze również o innych faktach z życia Stopes, które mogą świadczyć o tym, że nie miała ona jedynie "kilku rasistowskich wybryków", jak argumentują niektórzy, lecz była gorącą zwolenniczką nazizmu. Gazeta przypomina, iż ostatnie lata życia poświęciła ona na pisanie wierszy, a jeden z tomików przesłała w sierpniu 1939 roku Adolfowi Hitlerowi. W dedykacji napisała: "Drogi Panie Hitler, miłość jest jedną z najwspanialszych rzeczy na świecie: czy przyjmie więc pan ode mnie to (wiersze) i pozwoli młodym ludziom swojego narodu je mieć?". Wcześniej, w 1935 roku, Stopes uczestniczyła w Międzynarodowym Kongresie Demograficznym sponsorowanym przez reżim hitlerowski.
Źródło: „Nasz Dziennik”
Z tej perspektywy określenie feminazistki, którego krytycy wojującego feminizmu niekiedy używają jest jak najbardziej uzasadnione. Feministki właśnie tak pojmują „świadome planowanie rodziny”.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.