Brytyjskie dzieci będą się uczyć w szkołach o sektach, ateizmie i marksizmie

2009-04-08 00:00:00
Brytyjskie dzieci będą się uczyć w szkołach o sektach, ateizmie i marksizmie

Neodruidyzm, rastafarianizm, Świadkowie Jehowy, Kościół Zjednoczeniowy, Falun Gong i… ateizm – takie zagadnienia znajdują się m.in. w podstawach programowych nowego przedmiotu fakultatywnego w brytyjskich szkołach drugiego stopnia. Nowy przedmiot, który uczniowie tych placówek będą mogli wybrać już od września br. nosi nazwę: „Religia i wiara we współczesnym świecie”.

W brytyjskim systemie szkolnictwa uczniowie będący na 10. i 11. roku nauczania – czyli w wieku 14-16 lat – muszą wybrać kilka przedmiotów fakultatywnych. Z nich i z przedmiotów obowiązkowych zdaje się egzamin ukończenia szkoły drugiego stopnia (GCSE), plasujący się między polskim egzaminem gimnazjalnym i maturą.

„Religia i wiara w dzisiejszym świecie” oprócz wiedzy o nowych kierunkach religijnych ma dawać uczniowi wgląd w takie zagadnienia jak prawa człowieka, równość płci, klonowanie, uprawy genetycznie modyfikowane, internet, marksizm i wielokulturowość. Nowy przedmiot pomyślany jest jako dodatek do popularnego w brytyjskich szkołach religioznawstwa, w ramach którego prezentuje się 6 wielkich światowych religii.

Jako „wieloreligijny misz-masz” określił nowy fakultet Colin Hart z Instytutu Chrześcijańskiego. Skrytykował on ilość zagadnień, które uczniowie będą musieli opanować w czasie nauki. Jego zdaniem, projekt jest wręcz niewykonalny. – Nauczanie o wierze, podobnie jak nauczenie języka, jest bardzo złożone – zaznaczył Hart. Wyraził też swoje oburzenie z powodu faktu, że ateizm znalazł się w syllabusie przedmiotu mającego prezentować różne wyznania i podkreślił, że w Zjednoczonym Królestwie coraz mniej naucza się o Biblii i chrześcijaństwie.

Źródło: KAI
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...