Były lewicowy minister: zakaz kar cielesnych przyniósł szkody społeczeństwu

2012-01-30 00:00:00
Były lewicowy minister: zakaz kar cielesnych przyniósł szkody społeczeństwu

David Lammy, były minister edukacji w lewicowym rządzie Gordona Browna przyznał, że wprowadzony w 2004 roku zakaz kar cielesnych dla dzieci spowodował wzrost agresji wśród młodych ludzi i przyczynił się do zamieszek, które latem zeszłego roku sparaliżowały wiele angielskich miast.  

Zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, mógł przyczynić się do sytuacji, w której młodzi ludzie łączą się w gangi, chodzą uzbrojeni w noże i nie uznają żadnych autorytetów. Według Lammego „sytuacja w której rodzice żyją w ciągłym strachu przed pracownikami opieki społecznej, którzy mogą odebrać im dzieci w każdej chwili jest niedopuszczalna” – cytuje polityka portal fronda.pl. Były minister podkreślił, że w epoce wiktoriańskiej kary cielesne nie były zakazane, społeczeństwo było silne i zdyscyplinowane, a nikomu nie działa się krzywda. 
 
Polityk Labour Party zauważył, iż szczególnie istotnym jest, by w rodzinach robotniczych wychowywać dzieci stosując dyscyplinę, gdyż rodziców nie stać na wysłanie dziecka do prywatnej szkoły, w której może otrzymać lepsze wychowanie. Przyznał również, że dał klapsa swoim synom, gdy mieli 3 i 5 lat, by powstrzymać ich przed niebezpiecznymi zabawami. Poskutkowało. 

 
Źródło: fronda.pl
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!