Chadecy chcą korekty przepisów aborcyjnych
2008-04-30 00:00:00
Jak poinformował szef frakcji CDU/CSU Volker Kauder, chadecy zamierzają doprowadzić do zmian prawnych w paragrafie 218 niemieckiego kodeksu karnego. Zezwala on na zabicie dziecka poczętego nawet w końcowym okresie ciąży, jeżeli lekarz stwierdzi u matki zagrożenie wystąpienia niepożądanych psychicznych skutków ubocznych lub u dziecka – wystąpienia choroby umysłowej, ewentualnie kalectwa. Zapis ten daje duże pole do nadużyć – informuje „Nasz Dziennik”.
Obecnie paragraf 218, obowiązujący od 1 października 1995 r., zezwala na zabicie poczętego dziecka pod warunkiem, że matka uzyska zaświadczenie o odbyciu specjalnej porady, co jest tylko zwykłą formalnością.
Teoretycznie w sposób „legalny” można zabić dziecko najpóźniej w 12. tygodniu życia. Uśmiercenie starszego – już bez żadnych ograniczeń wiekowych – też jest możliwe. Wymaga jedynie spełnienia kilku dodatkowych wymogów. Jednym z nich jest orzeczenie lekarskie, że dziecko może urodzić się chore psychicznie lub kalekie, a drugim – uzyskanie od lekarza zaświadczenia, że matce podczas ewentualnego porodu może grozić utrata zdrowia lub może ona odnieść niepożądane uboczne skutki psychiczne. Ten ostatni punkt często jest wykorzystywany przez rodziców do zabicia swojego nienarodzonego dziecka. Częste są też przypadki, kiedy oczekujący dziecka rodzice na krótko przed porodem dowiadują się, iż wykazuje ono objawy jakiejś ułomności, i w ostatniej chwili decydują się na jego uśmiercenie.
Według danych federalnego urzędu statystycznego w 2007 roku zamordowano w Niemczech ponad 120 tys. dzieci poczętych (w tym 200 mających więcej niż 22 tygodnie) z czego 3 tys. na podstawie różnych zaświadczeń lekarskich. Zdaniem niektórych komentatorów są to jedynie oficjalne liczby, gdy tymczasem rocznie dokonuje się w Niemczech ponad 800 aborcji powyżej 22. tygodnia ciąży.
Według wysuniętego przez deputowanych z ramienia CDU i CSU projektu rodzice otrzymają obowiązkowy czas na zastanowienie. Ma on wynieść minimum trzy dni od momentu uzyskania od lekarza informacji o kalectwie dziecka do ewentualnej aborcji. Matka, która postanowi uśmiercić nienarodzone dziecko ze względu na jego chorobę, będzie musiała wcześniej odbyć obowiązkowe rozmowy doradcze. Przewidywane są także obligatoryjne wizyty u rodzin, które wychowują upośledzone lub kalekie dziecko. Według szefa frakcji CDU/CSU Volkera Kaudera: – Wszystkie te działania mają posłużyć zwiększeniu ochrony ludzkiego życia.
Liberalna polityka państwa doprowadziła do sytuacji, że co szóste nienarodzone dziecko w Niemczech jest zabijane. Od dziesięciu lat liczba aborcji utrzymuje się niezmiennie na bardzo wysokim poziomie między 120 a 130 tysięcy. Oznacza to, że w Niemczech zgodnie z prawem zbijane jest co siódme nienarodzone dziecko. Według wielu organizacji zajmujących się ochroną życia, dane te są znacznie zaniżone – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Źródło: „Nasz Dziennik”
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.