Chile: prezydent obiecał zalegalizować homo-związki

2011-06-02 00:00:00
Chile: prezydent obiecał zalegalizować homo-związki


Po miesiącach oporu, prezydent Chile Sebastian Piñera przychylił się do żądań aktywistów homoseksualnych i zgodził się na wprowadzenie prawa do tworzenia "związków cywilnych" także między osobami tej samej płci.

Do niedawna, konserwatywny Piñera był chwalony przez organizacje prorodzinne za zdecydowane działania w obronie tradycyjnego małżeństwa, jak również w obronie poszanowania prawa do życia. Prezydent mimo, że silnie wspiera heteroseksualne i stabilne małżeństwa, w ub. piątek obiecał obywatelom żyjącym w związkach pozamałżeńskich, wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich, która ma chronić „godność i interesy tych par”.

Jeszcze kilkanaście dni temu, 20 maja mówił: – Wierzę bardzo w małżeństwo, czyli związek między mężczyzną a kobietą i stworzoną w oparciu o nie rodzinę, wychowującą dzieci, które Bóg raczy im zesłać. Wypowiedź ta wywoła oburzenie największych organizacji homoseksualnych w kraju. „Głęboko różnimy się z Piñerą w sprawie małżeństw homoseksualnych. Jednak sprzeciwianie się prawnej równości wszystkich ludzi jest niedopuszczalne w demokratycznym społeczeństwie" – napisała w komunikacie prasowym organizacja homoseksualna MOVILH.

Deklaracja prezydenta nastąpiła tuż po tym, jak 2 senatorów przedstawiło własny projekt ustawy, wykluczający możliwość małżeństw jednopłciowych, który szybko został skrytykowany przez środowiska homoseksualne. Zapowiedziały one zorganizowanie wielkiego protestu 25 czerwca w Santiago.

Lobby homoseksualne obawia się, że chociaż prezydent obiecał przedstawić w parlamencie własny projektu ustawy, chroniącej interesy par żyjących w związkach pozamałżeńskich – w tym par homoseksualnych – to jednak może nie wywiązać się z tej obietnicy, jak to już czynił w przeszłości.

Kontakty homoseksualne w Chile są legalne od 1998 r. Wiek osób legalnie dopuszczających się tych kontaktów wynosi 18 lat. Pederaści nie są wykluczani ze służby wojskowej.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl
Ciekawe że w Chile dzieje się niemal równocześnie to co w Polsce. Kika dni temu premier Tusk oświadczył: „Zbliżamy się do momentu, kiedy związki partnerskie byłyby do zaakceptowania przez większość w przyszłym Sejmie, jak i przez Polaków”. Czyżby był to kolejny dowód niezwykle potężnego oddziaływania pro-homoseksualnego lobby?

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.