Chiny odmówiły wizy amerykańskiej ambasador ds. wolności religijnej

2012-02-17 00:00:00
Chiny odmówiły wizy amerykańskiej ambasador ds. wolności religijnej


Władze komunistycznych Chin odmówiły wizy Susan Johnson Cook, amerykańskiej ambasador ds. wolności religijnej za granicą. Jej wyjazd do Chin był planowany na 8 lutego br. Zdaniem „The Washington Post”, została ona poproszona przez administrację prezydenta Baracka Obamy, aby „nie ogłaszać tego faktu przed rozpoczęciem wizyty chińskiego wiceprezydenta Xi Junping do USA”.

Stanowisko administracji Obamy wywołało kontrowersje w kręgach amerykańskich polityków i działaczy religijnych. Republikański senator Frank Wolf, który popierał nominację Cook oświadczył: – Brak reakcji Białego Domu jest oburzający. To, co stało się teraz z Chinami może mięć wpływ na wizyty w takich krajach jak Egipt i Wietnam. Ludzie będą stawiali pytania, jak ważny i skuteczny jest ten urząd?

Z kolei Joseph Grieboski założyciel Institute on Religion and Public Policy oświadczył: – Brak reakcji ze strony administracji pokazuje jak ważny dla niej jest ten urząd. Nie było żadnych wyrazów oburzenia, ani nawet oświadczenia ze strony Białego Domu”.

Cook odbyła niedawno spotkania z przedstawicielami ruchu na rzecz wolności w Tybecie, kultu Falung gong, mniejszości muzułmańskiej Uighur a także ewangelikami. Wraz z nią do Chin miał polecieć Rashad Hussain, specjalny wysłannik rządu USA przy Organizacji Współpracy Islamskiej. Cook radziła się także przywódców religijnych w USA, którzy wyjechali do Chin w 1998 r, wraz z prezydentem Billem Clintonem: kardynała Theodore’a McCarrica, rabina Arthura Shneiera oraz pastora Don Argue, działacza na rzecz wolności religijnej.

Źródło: KAI

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!