Chorwaci protestowali przeciwko ”chrystianofobii”

2011-03-21 00:00:00
Chorwaci protestowali przeciwko ”chrystianofobii”

W Zagrzebiu chrześcijanie wyszli na ulice, by zaprotestować przeciw prześladowaniu z powodu tzw. homofobii. Pretekstem do zorganizowania protestu stała się sprawa nauczycielki religii, Jeleny Mudrovcić, pozwanej do sądu przez organizację lesbijek. 

Jak zaznaczyła dyrektor ds. edukacji religijnej w archidiecezji w Zagrzebiu, Valentina Mandarić, „to nie jest tylko sprawa sądowa przeciwko nauczycielce religii Jelenie Mudrovcić, ale raczej sprawa przeciw lekcjom religii w szkołach publicznych, co jest przecież uregulowane w umowie pomiędzy Chorwacją a Watykanem”.

Zgodnie z obowiązującym prawem, uczniowie mogą, ale nie muszą uczęszczać na lekcje religii organizowane w publicznych szkołach podstawowych i średnich.

Mudrovcić, nauczycielka religii w jednej z „podstawówek” w Zagrzebiu, została oskarżona o dyskryminację z powodu stwierdzenia na zajęciach w ósmej klasie, że „homoseksualizm jest chorobą”. Mudrovcić zaprzecza tym pomówieniom. Wyjaśnia, że na zajęciach przytaczała tylko uwagi na temat homoseksualizmu z Katechizmu Kościoła katolickiego. 

Co ciekawe uczennica, która zadenuncjowała nauczycielkę, wcale nie uczyła się w tej klasie, a jedynie miała się tam znaleźć „przypadkowo”. O rzekomym stwierdzeniu nauczycielki poinformowała matkę, która skontaktowała się z lesbijską organizacją „Kontra”. Interesujące jest także to, że żaden inny uczeń nie złożył w tej sprawie zażalenia. Rodzice dzieci z klasy stanęli w obronie nauczycielki.

Kilka lat temu, gdy ważyła się kwestia przyjęcia ustawy anty-dyskryminacyjnej, Kościół katolicki głośno protestował, mówiąc, że będzie ona wykorzystywana do nękania chrześcijan i będzie stanowić furtkę do zmiany prawa dotyczącego małżeństwa i rodziny. 

7 marca br., podczas rozprawy, przed budynkiem sądu w Zagrzebiu, zebrali się świeccy katolicy sprzeciwiający się dyskryminacji chrześcijan. Protest był szeroko nagłośniony w mediach.

Protestujący mówili, że katolicy mają prawo do lekcji religii w szkołach i nauczania moralnego oraz tolerancji, która nie jest zarezerwowana wyłącznie dla „pewnej” wąskiej grupy w społeczeństwie.

Prawnicy są przekonani, że homoseksualna organizacja przegra sprawę.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!