Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata

2011-11-14 00:00:00
Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata

Z najnowszego raportu „Męczennicy 2011” wynika, że na całym świecie około sto milionów ludzi cierpi z powodu wyznawania wiary w Chrystusa. W wielu krajach arabskich sytuacja mniejszości chrześcijańskiej stale się pogarsza. 

Chrześcijanie znikają z coraz większej liczby krajów arabskich. Najbardziej wyraźnym przykładem wydaje się sytuacja w Egipcie, w którym po zmianie władzy płonie coraz więcej kościołów, giną chrześcijanie, a coraz więcej dziewcząt z chrześcijańskich rodzin pada ofiarą porwań i jest zmuszanych do zamążpójścia za muzułmanów i przejścia na islam. Według „Naszego Dziennika” coraz więcej wyznawców Chrystusa decyduje się opuścić kraje Bliskiego Wschodu, by móc swobodnie oddawać się praktykom religijnym. Według raportu ewangelickiej agencji informacyjnej  Idea oraz Dzieła Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom "Open Doors", problem ten jest obecnie „najpoważniejszym jakościowo pogwałceniem wolności religijnej na świecie” i „w ostatnich latach osiągnął dramatyczny punkt szczytowy”.
 
Raport „Męczennicy 2011” zawiera również listę 10 państw, w których chrześcijanie najczęściej doznają cierpienia prześladowań. Od 10 lat na pierwszym miejscu jest komunistyczna Korea Północna. Na dalszych pozycjach wymieniono Iran, Afganistan, Arabię Saudyjską, Somalię, Malediwy, Jemen, Irak, Uzbekistan oraz Laos. W tym ostatnim państwie chrześcijanie są traktowani jako agenci USA, którzy dążą do demokratyzacji kraju. Osiem z wymienionych wyżej państw to kraje arabskie. W ateistycznej Korei Północnej za publiczne wyznawanie wiary grozi więzienie, obóz pracy lub kara śmierci. W północnokoreańskich obozach przebywa obecnie blisko 70 tys. wyznawców Chrystusa.  
 
Źródła prześladowań wymienione w raporcie to radykalny islam, hinduizm i buddyzm oraz komunistyczne reżimy totalitarne i autorytarne. Twórcy dokumentu zauważyli również, że w kilku krajach dochodzi do prześladowań wewnątrzchrześcijańskich. W Rosji, Gruzji, Grecji, częściowo też w Bułgarii, katolików, protestantów i baptystów traktuje się jako obywateli drugiej kategorii.
 
 
 
Źródło: „Nasz Dziennik” 
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.