Cicha, antykościelna zmowa

2011-10-31 00:00:00
Cicha, antykościelna zmowa


- Tym wszystkim, którzy podnoszą rękę na krzyż i podejmują walkę otwartą, czy też podstępną, ukrytą, z Kościołem, by rzekomo uzdrowić Rzeczpospolitą, przypominamy, że ta droga prowadzi donikąd - mówił w sobotę w Kaliszu ks. bp Ignacy Dec. Ordynariusz świdnicki wygłosił homilię podczas uroczystej Mszy świętej, kończącej peregrynację kopii Jasnogórskiego Wizerunku Maryi w diecezji kaliskiej.

Ks. bp Dec apelował, aby modlitwą i wiernością: Bogu, Ewangelii, krzyżowi i Kościołowi, obronić Polskę i Europę przed niewiarą i chaosem moralnym. Ordynariusz świdnicki zauważył, że totalitaryzmy potwierdziły prawidłowość dziejową, iż nieprzyjaciele Boga stają się z czasem nieprzyjaciółmi człowieka.

- Agresywność wobec Kościoła nasiliła się ostatnio w mediach komercyjnych, a nawet w mediach publicznych. Widać gołym okiem, że panuje cicha zmowa, by nie mówić i nie pokazywać nic pozytywnego o Kościele, a tylko nagłaśniać przypadki negatywne – podkreślił bp Dec. Hierarcha zauważył, że próby usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu "w imię tak zwanej neutralności i świeckości państwa"; głosy, iż finanse państwa można uzdrowić przez usunięcie lekcji religii ze szkół oraz przez większe opodatkowanie duchowieństwa; informacje poniżające i ośmieszające Kościół - służą odwróceniu uwagi społeczeństwa od ważnych problemów, takich jak: edukacja, służba zdrowia, wyprzedaż majątku narodowego czy kwestie dotyczące świadczeń emerytalnych.

Źródło: Nasz Dziennik

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.