Connecticut: Sąd Najwyższy legalizuje homo-związki

2008-10-13 00:00:00

Sąd Najwyższy w Connecticut zniósł, stosunkiem głosów 4 do 3, stanowy zakaz legalizacji związków osób tej samej płci. Tym samym Connecticut staje się trzecim stanem w USA (po Massachusetts i Kalifornii), w którym dozwolone stają się homoseksualne "małżeństwa" – donosi „Nasz Dziennik”.

Jest to decyzja wysoce niedemokratyczna. Nie wierzę, że taki werdykt odzwierciedla głos większości społeczeństwa Connecticut – stwierdziła republikańska gubernator stanu Connecticut M. Jodi Rell, krytykując decyzję sądu. Jej zdaniem werdykt ten jest próbą przedefiniowania rozumienia instytucji małżeństwa pojmowanego tak samo od wieków. – Jestem jednak przekonana, że wszelkie próby odwrócenia dotychczasowego prawa, czy to na drodze legislacji, czy poprzez dodanie poprawek do stanowej konstytucji, nie zakończą się sukcesem – dodała gubernator.

Decyzja Sądu Najwyższego niechybnie prowadzi do konkluzji, iż stanowa konstytucja skłania się ku temu, by udzielić wszystkim mężczyznom i kobietom prawa do zawarcia związku małżeńskiego z osobą tej samej płci – stwierdził Matt Barber, prawnik z miejscowego uniwersytetu (Liberty University School of Law). – Ta "niechybna konkluzja" rodzi się jednak jedynie w głowach aktywistów, którzy są całkowicie zdeterminowani do tego, aby na drodze prawnej narzucić społeczeństwu swoją pokręconą ideologię – dodał Barber.

Po co nam w takim razie ustawodawcze i wykonawcze gałęzie naszego rządu, skoro zamierzamy pozwolić sądom bez zająknięcia ustanawiać prawo, niejako z urzędu, ustanawiając tym samym swoistą "sędziokrację"? – pyta retorycznie Barber, podkreślając, że dla każdego zwykłego farmera w Connecticut absurdalnym i śmiesznym wyda się w ogóle samo pojęcie "małżeństwo homoseksualne", a już żaden z nich nie wyobrazi sobie bynajmniej tego, iż ktoś może uważać to za podstawowe prawo człowieka.

Wyrok sądu zostanie oficjalnie przedstawiony 28 października br., jednak formalne zawieranie związków jednopłciowych ma być dozwolone od połowy listopada, kiedy to nabierze on mocy prawnej – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Źródło: „Nasz Dziennik”
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.