Coraz bardziej gwałtowna islamizacja Europy

2012-01-17 00:00:00
Coraz bardziej gwałtowna islamizacja Europy

Świątynie katolickie na zachodzie Europy są coraz częściej desakralizowane i przekształcane w księgarnie, eleganckie mieszkania, bazary, albo meczety. Tempo, w jakim odbywa się ten ostatni proces, świadczy o postępie islamizacji post-chrześcijańskiej Europy. 

W wielu częściach Europy, nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, ale także w mniejszych miastach, często mieszka więcej praktykujących muzułmanów niż praktykujących chrześcijan. Wskutek islamizacji Europy, coraz więcej kościołów zostaje przekształconych w meczety, które funkcjonują nie tylko jako instytucje religijne, ale także jako miejsca, w których tworzą się zręby oddzielnej, równoległej społeczności muzułmańskiej, opartej na prawie szariatu. 
 
Najwięcej kościołów zamienianych jest na meczety w Niemczech. Tamtejszy episkopat zapowiedział zamknięcie kolejnych sześciu katolickich świątyń w przemysłowym Duisburgu, położonym w północno-zachodniej części kraju. Na około pól miliona mieszkańców, 100 tys. to tureccy muzułmanie, co czyni to miasto jednym z najbardziej zislamizowanych miejsc w kraju. Dziennik „Der Westen” donosi, że wyznawcy islamu w tym mieście domagają się przekształcenia pustych kościołów katolickich w meczety. Wszystkie świątynie, które mają niebawem zostać zamknięte znajdują się w północnej części Duisburga, gdzie islam już praktycznie zastąpił chrześcijaństwo jako religię wiodącą. Episkopat przewiduje zamknięcie pod koniec stycznia tego roku  m.in. kościoła p.w. św. Piotra i Pawła w dzielnicy Marxloh, często nazywanej małą Ankarą.
 
W Marxloh znajduje się m.in. Duisburg Merkes Meczet, który jest największą świątynią muzułmańską w całych Niemczech. Zbudowano ją w 2008 r. za ponad 7,5 mln euro. Meczet może pomieścić jednorazowo ponad 1200 wiernych. Muzułmanie chcą połączenia Merkes Meczet z dwoma innymi świątyniami należącymi do katolików w Hamborn i Marxloh, by przekształcić je w ośrodki modlitwy, które miałyby służyć jako „przedłużenie mega-meczetu”. 
 
W całych Niemczech, w ciągu ostatniej dekady zamknięto ponad 400 kościołów katolickich i ponad 100 kościołów protestanckich. W ciągu najbliższych kilku lat planowane jest zamknięcie kolejnych 700 kościołów katolickich. W kraju istnieje ponad 200 meczetów (w tym ponad 40 mega-meczetów), 2600 muzułmańskich sal modlitwy i niezliczona ilość nieoficjalnych mniejszych świątyń muzułmańskich. Kolejne 128 meczetów jest w trakcie budowy. 
 
Również we Francji meczety są budowane częściej niż kościoły katolickie. W kraju tym jest więcej praktykujących muzułmanów niż praktykujących katolików. W tej chwili buduje się ponad 150 nowych świątyń muzułmańskich. Całkowita liczba meczetów we Francji wynosi ponad 2 tys., ich liczba wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Katolicy wybudowali w tym czasie jedynie 20 nowych kościołów, zamknięto natomiast ponad 60 świątyń, wiele z nich zostało przekształconych w meczety.
 
Mimo, że 64 proc. ludności Francji (41,6 milionów mieszkańców) nazywa się katolikami, tylko 4,5 proc.( 1,9 mln) faktycznie praktykuje. Dla porównania, 75 proc., tj. 4,5 mln na około 6 milionów imigrantów, pochodzących z Afryki Północnej i Subsaharyjskiej we Francji określa siebie mianem „wierzących”, a 41proc ( 2,5 mln) przyznaje, że jest  „praktykującymi” muzułmanami. 
 
W Wielkiej Brytanii, islam również wyprzedził anglikanizm jako religię dominującą. Według jednej z ankiet, aż 930 tys. muzułmanów (którzy stanowią około 6 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii) co najmniej raz w tygodniu bierze udział w praktykach religijnych. Dla porównania, tylko 916 tys. anglikanów uczęszcza raz w tygodniu na nabożeństwa. 
 
Od 1960 r. w Wielkiej Brytanii zostało zamkniętych co najmniej 10 tys. kościołów, w tym ponad 8 tys. świątyń metodystów i 1700 świątyń anglikańskich. Kolejne 4 tys. ma być zamkniętych do 2020 r. Na Wyspach istnieje obecnie ponad 1700 oficjalnych meczetów, ponadto około 2000 muzułmańskich sal modlitwy i nieznane ilości nieoficjalnych świątyń, zorganizowanych w garażach lub magazynach, rozsianych po całym kraju.
 
Przewiduje się, że liczba muzułmanów na Wyspach do 2030 r. wzrośnie do 5,5 mln osób, a więc stanowić będą około 8 proc. całej populacji.
 
 
Źródło: StonegateInstitute, AS. 
 
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!