Coraz więcej młodych ludzi odważnie działa w obronie krzyża

2011-12-28 00:00:00
Coraz więcej młodych ludzi odważnie działa w obronie krzyża

Już trzy tysiące młodych ludzi przyjęło Kartę Odwagi, która jest znakiem przynależności do Krucjaty Odważnych Serc "W obronie krzyża stanę". Akcja zorganizowana przez uczniów I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach szybko nabiera rozpędu.

Podczas audiencji ogólnej tydzień temu Benedykt XVI zwrócił uwagę na ścisłe powiązanie świąt Bożego Narodzenia z tajemnicą Odkupienia, a tym samym ze Świętami Wielkanocnymi. Papież stwierdził, iż zarówno Boże Narodzenie, jak i Wielkanoc to święta odkupienia. Warto więc również w okresie Bożego Narodzenia pamiętać o atakach, jakie przypuszczane są na najważniejszy symbol chrześcijaństwa, krzyż.  Bardzo cieszy nas pozytywne przyjęcie Krucjaty Odważnych Serc. Na zaproszenie odpowiadają osoby nie tylko z naszej diecezji, ale z różnych stron Polski. Prośby o Karty Odwagi napłynęły m.in. z Drezdenka, Częstochowy, Krakowa – podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" ks. Jacek Uchan, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Ełckiej Kurii.


Rozdano już ponad 3 tys. Kart Odwagi. Jest ona znakiem konkretnych postanowień. - Każdy uczeń Jezusa, który pragnie być posiadaczem Karty Odwagi, winien brać swój codzienny krzyż i naśladować Chrystusa. Ta Karta Odwagi przeznaczona jest dla ucznia Jezusa, który nie wstydzi się Jezusa, nie wstydzi się krzyża Chrystusowego. Ta Karta Odwagi przeznaczona jest dla ucznia Jezusa, który staje w obronie najwyższych wartości, jakimi są Bóg - Honor - Ojczyzna! Ta Karta Odwagi przeznaczona jest dla ucznia Jezusa, który pragnie pomagać innym zrozumieć naukę Krzyża - mówi ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz ełcki.
 



Licealiści z Suwałk zainaugurowali Krucjatę 25 listopada, o czym więcej można przeczytać tutaj. Uczniowie w ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec podejmowanych prób eliminacji z życia publicznego wszystkiego, co związane jest z wiarą katolicką, z naszą narodową tożsamością, czego symbolem stała się walka z krzyżem, także tym w Sejmie. W ramach swojej akcji młodzi ludzie chcą organizować  nie tylko przedsięwzięcia religijne ale również naukowe i kulturalne, służące uświadomieniu właściwej hierarchii wartości, których symbolem jest krzyż.

 

Źródło: naszdziennik.pl

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.