Coraz więcej osób pikietuje pod Szpitalem Bielańskim

2012-01-20 00:00:00
Coraz więcej osób pikietuje pod Szpitalem Bielańskim

Za nami ósma pikieta pod Szpitalem Bielańskim w obronie zabijanych tam dzieci. Tym razem miała ona formę czuwania modlitewnego. Co czwartek spotkania protestujących przyciągają nowe osoby. 

Według Sprawozdania Rady Ministrow w 2010 roku przyczyną 96% aborcji w Polsce było podejrzenie o to, że dziecko może być chore. Diagnozę stawia się najczęściej w późnej ciąży, więc taka aborcja wymaga szczególnego okrucieństwa. 

- W wielu krajach ludzie modlą się pod klinikami aborcyjnymi. U nas nie ma klinik, ale są szpitale, w których dokonuje się aborcji. W niektórych, tak jak w Szpitalu Bielańskim ordynator szczyci się zabijaniem dzieci z Zespołem Downa. Przychodzimy, by uczcić pamięć tych dzieci, by się pomodlić za wszystkich, którzy dopuszczają się tego procederu, by położyć kres zabijaniu niewinnych – podkreślają organizatorzy pikiety.
 
Dziennikarze pytali organizatorów, czy pikietowanie ma sens. - Otóż tak! Chodzi nam właśnie o to, aby nie pozwolić by zatarło się w sumieniach ludzkich i w społecznej świadomości to, że odebranie ŻYCIA jakiejkolwiek ludzkiej istocie, jest absolutnym i ciężkim wykroczeniem moralnym – odpowiadają. - Przychodząc wiemy, że sprzeciwiamy się ogromnemu bestialstwu zabijania dzieci, chorych dzieci, właśnie temu ciężkiemu wykroczeniu moralnemu. Przychodząc  pod szpital w którym odbiera się życie dzieciom, przestajemy być bierni. Wychodzimy z szeregu tych, którzy milczą, tych którzy poprzez bezczynność stają się de facto sprzymierzeńcami tych, dla których, zabicie dziecka jest pomocą w problemie rodzicom, jak powiedział ordynator oddziału ginekologicznego Szpitala Bielańskiego Romuald Dębski.  Przychodzący coraz liczniej na pikiety i wszyscy wspierający nas z innych miast stają po stronie życia, po stronie dobra i moralności – dodaje Kinga Małecka-Prybyło z Fundacji Pro – Prawo do życia, zapraszając na kolejny czwartek, na kolejną pikietę pod szpitalem. 

 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!