Częstochowa: ponad 2,5 tys. uczestników Marszu dla Życia i Rodziny

2011-06-16 00:00:00
Częstochowa: ponad 2,5 tys. uczestników Marszu dla Życia i Rodziny


„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać - oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” (bł. Jan Paweł II), pod takim hasłem z udziałem mieszkańców Częstochowy, członków ruchów, stowarzyszeń i bractw archidiecezji częstochowskiej odbył się 15 czerwca I Marsz dla Życia i Rodziny, który przeszedł Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnej Góry.

Ponad 2,5 tys. uczestników manifestacji najpierw wzięło udział w Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Gębka, proboszcz parafii katedralnej.

W homilii ks. Gębka podkreślił m. in., że „takie wyznanie wiary i zasad moralnych jak Marsz dla Życia, jest bardzo potrzebne dzisiejszemu światu”. – Trzeba, by inni zobaczyli, że warto bronić życia – mówił ks. Gębka. Kaznodzieja zaznaczył również, że „w dzisiejszych czasach tak wielu chciałoby usunąć Chrystusa, Jego Ewangelię i Krzyż z życia publicznego”. – Marsz dla życia też może być wytykany palcem, ale wasze świadectwo jest bardzo potrzebne – zwrócił się do uczestników manifestacji.

Organizatorzy Marszu, w tym przedstawiciele Rady Ruchów i Stowarzyszeń Archidiecezji Częstochowskiej oraz Częstochowskiego Klubu Frondy zwrócili uwagę, że konieczne jest ukazanie solidarności z najbardziej bezbronnymi. Uczestnicy Marszu wskazywali również na konieczność obrony tradycyjnego małżeństwa i rodziny. Nieśli oni m. in. transparenty z napisami: „Stop aborcji”, „Każde dziecko ma prawo żyć”, „Rodzina jest miejscem, gdzie rodzi się człowiek”.

Po przemarszu Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnej Góry odbyła się krótka część artystyczna dla najmłodszych, na którą złożyła się m.in. pantomima w wykonaniu Grupy „Ichtys”, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Klaretynek z Aleksandrii.

Źródło: KAI

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.