Czuwanie modlitewne na Jasnej Górze

2012-03-14 00:00:00
Czuwanie modlitewne na Jasnej Górze

Ojcowie Paulini zapraszają na kolejne, III Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Odbędzie się ono na Jasnej Górze, w nocy z 23 na 24 marca 2012 roku. Organizatorzy zachęcają wszystkich członków Krucjaty oraz osoby kochające Ojczyznę do przyjazdu do Częstochowy, a także do zapraszania innych czy organizowania pielgrzymek.

Billboardy Krucjaty Różańcowej

W miniony weekend na ulicach wszystkich największych miast Polski pojawiły się billboardy reklamowe o wyjątkowo nietypowej treści. Na ogromnych słupach reklamowych, na których jeszcze kilka dni temu można było przeczytać hasła nawołujące do kolejnych zakupów, czy zaciągnięcia kredytu lub ubezpieczenia nowo nabytego samochodu, dziś możemy odczytać ?Maryjo, Królowo Polski, ratuj nas bo giniemy!?.

Okazało się, że akcja ta obejmuje 200 billboardów reklamowych w całej Polsce, między innymi kilkadziesiąt w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, czy Katowicach. Jest to jedna z największych akcji komercyjnych niosących treści katolickie.

Odwołanie się do Maryi, Królowej Polski, ma na celu przede wszystkim obudzenie sumienia Narodu i wezwanie do czynnej walki o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Billboard ma zachęcać do włączenia się w trwającą od 9 miesięcy Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.

Inicjatywa ta łączy wiernych deklarujących codzienną modlitwę co najmniej jedną Tajemnicą Różańca Świętego w intencji: ?Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego?. Celem Krucjaty jest zebranie 10% Polaków, którzy modlitwą walczyć będą o kształt swojej Ojczyzny. Dotychczas do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę włączyło się już ponad 80 tysięcy wiernych. Billboardy będą gościły na ulicach naszych miast przez najbliższy miesiąc.

Spotkanie abp Wacława Depo z wolontariuszami Sekretariatu Krucjaty

Dnia 29 lutego 2012 roku, w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, doszło do spotkania ks. abp Wacława Depo z wolontariuszami Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i ich rodzinami. Ksiądz Arcybiskup, który jako ordynariusz częstochowski sprawuje opiekę nad dziełem Krucjaty, zaprosił na spotkanie wolontariuszy celem zapoznania oraz rozmowy na temat przyszłych działań Sekretariatu. Na koniec spotkania abp Depo pobłogosławił zebranych na ich dalszą pracę dla rozwoju dzieła.

Źródło: krucjatarozancowazaojczyzne.pl 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.