Czy figura Matki Bożej zapłakała w Irlandii?

2009-10-05 00:00:00

Irlandzkie i brytyjskie media podają, że 29 września br. w grocie, w pobliżu miasteczka Donegal w Irlandii płakała figura Matki Bożej, a na niebie przez dziesięć minut ukazywały się i znikały krzyże. Ksiądz Seamus Meehan z pobliskiej parafii Dungloe przyznaje, że mówi się o tej grocie i o cudach, które się mają się tam dokonywać od lat. Sam jednak dodał, że jest wobec nich sceptyczny.

Gazeta „The Daily Telegraph”, powołując się na doniesienia „The Belfast Telegraph” podała, że grupa 14 osób, które zebrały się 29 września br. na modlitwę różańcową przed figurą w pobliżu Donegal, była świadkiem jak statua Maryi płakała, a na niebie ukazywały się i znikały krzyże. Całe zjawisko miało trwać godzinę.

John Boyle, który odwiedził sanktuarium z żoną i dwójką dzieci powiedział gazecie „The Belfast Telegraph”: – To był niezwykły wieczór. Absolutnie niesamowity. Wciąż jestem pod wielkim wrażeniem. Wydaje się, że wszystkie osoby widziały to samo.

Od czasu pierwszego objawienia, które rzekomo miało miejsce 70 lat temu w grocie Dungloe, jest ona co roku odwiedzana przez tysiące pielgrzymów.

John Boyle odwiedził grotę w ub. wtorek po tym, jak usłyszał od rzekomo uzdrowionego Joe Colemana, że Matka Boża ma się tam objawić 29 września o godz. 20.00. Dodał, że tuż przed przewidywaną godziną „cudu” zgromadzone przed figurą osoby zaczęły odmawiać różaniec. Później ktoś zawołał, żeby spojrzeć w górę. Na niebie miały się ukazywać i znikać krzyże. Zjawisko z pojawiającymi się i znikającymi krzyżami miało trwać około 10 minut. Później biała figura Maryi z czerwonym sercem miała zmieniać kolor i kształt. Głowa statuy zaczęła przybierać ludzką twarz. Maryja miała spojrzeć na ludzi, a nastepnie zapłakać.

Źródło: „The Daily Telegraph”, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.