Czy w USA będzie wojna między państwem Kościołem?

2011-09-26 00:00:00
Czy w USA będzie wojna między państwem Kościołem?


Przewodniczący Amerykańskiej Konferencji Biskupów Katolickich (USCCB) abp. Timothy Dolan wysłał list otwarty do prezydenta Baracka Obamy, w którym wyraził "silne rozczarowanie" z powodu polityki, zagrażającej instytucji małżeństwa i tradycyjnej rodzinie.


"Ostatnie działania podejmowane przez administrację stanowią zagrożenie zarówno dla małżeństwa, jak i dla wolności religijnej tych, którzy promują i bronią małżeństwa" - napisał abp Timothy Dolan w liście z 20 września 2011 roku. 

List jest odpowiedzią na rezygnację przez administrację Obamy z obrony ustawy federalnej DOMA, definiującej małżeństwo jako wyłączny związek pomiędzy mężczyzną i kobietą. 

Administracja Obamy nie tylko zrezygnowała z obrony konstytucyjności tej ustawy, ale sama zaczęła ją kwestionować. Dwa miesiące temu przedstawiciele departamentu sprawiedliwości wydali krótkie oświadczenie, w którym stwierdzili, że DOMA powinna być uchylona, gdyż dyskryminuje osoby tej samej płci. 

W liście do Obamy, arcybiskup podkreśla, że on i inni biskupi nie mogą milczeć w obliczu "podejmowanych przez federalne urzędy czynności szkodliwych dla małżeństwa i wolności religijnej". Abp Dolan przestrzegł, że atak administracji Baracka Obamy na DOMA będzie zarzewiem "ogromnego narodowego konfliktu między Kościołem a państwem ze szkodą dla obu instytucji". 

Podkreślił, że głęboki szacunek dla małżeństwa, jako uzupełniającego się owocnego związku mężczyzny i kobiety, nie neguje troski o dobro wszystkich ludzi, ale ją wzmacnia. 

Zauważył, że "każde dziecko ma prawo być kochanym przez ojca i matkę". Wyjaśnił, że instytucja małżeństwa jest zbudowana na tej prawdzie, iż małżeństwo powoływane jest dla zrodzenia dzieci, a związek zawarty między mężczyzną i kobietą najlepiej służy dobru wspólnemu. 

Hierarcha wezwał prezydenta, by zrewidował swoje podejście do DOMA i zaczął bronić tradycyjnego małżeństwa. Wezwał, by jego administracja zaniechała działań, które godzą w tradycyjne małżeństwo i jego obrońców. Prezydent Obama oprócz działań na rzecz uchylenia ustawy federalnej DOMA, podjął szereg innych kroków pro-homoseksualnych. 

W maju, administracja Obamy wyraziła poparcie dla projektu ustawy dot. adopcji dzieci przez homoseksualistów. W projekcie ustawy proponuje się, by karać wszystkie placówki adopcyjne, które odmówią przyznania dzieci osobom tej samej płci. 

Niespełna dwa tygodnie temu prezydent Obama ogłosił oficjalne zniesienie polityki "Don't Ask, Don't Tell", która zezwala jawnym pederastom i lesbijkom na służbę w armii. Prezydent mianował też rekordową liczbę zdeklarowanych homoseksualistów na stanowiska rządowe. 

Źródło: LifeSiteNews.com ,AS. 
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.