Deklaracja o depenalizacji homoseksualizmu jest realizacją Zasad z Dżakarty
2009-01-06 00:00:00
Francuska propozycja deklaracji w sprawie „Praw człowieka, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej”, pod którą w grudniu ub. roku podpisało się ostatecznie 66 państw członkowskich ONZ, posuwa naprzód program zawarty w Zasadach z Dżakarty - dokumencie z 2006 r., w którym roszczenia agendy homoseksualnej dotyczące m.in. zezwolenia na zawieranie „małżeństw” jednopłciowych, czy adopcji dzieci przez nie uznaje się za podstawowe prawa człowieka – podaje LifeSiteNews.com za portalem C-Fam.org.
Zasady z Dżakarty regulują m.in. stosowanie międzynarodowych standardów praw człowieka w odniesieniu do osób o „różnych orientacjach seksualnych” i „różnej tożsamości płciowej”. Dokument ten, chociaż nie uzyskał akceptacji większości państw członkowskich, wciąż stanowi wyznacznik dla innych dokumentów międzynarodowych, określając nowe standardy prawne.
Zasady z Dżakarty nie zostały wypracowane i przyjęte w wyniku porozumień międzyrządowych ale były określone bezpośrednio przez lobby homoseksualne.
Jak podaje portal C-Fam.org europejscy delegaci przy ONZ skarżyli się ostatnio, że pierwotna treść deklaracji francuskiej o depenalizacji homoseksualizmu na świecie, dyskutowanej najpierw wewnątrz UE, wprost odwoływała się do tzw. Zasad z Dżakarty. Jednak pod naciskiem Polski, Malty i Irlandii to odniesienie zostało usunięte.
Mimo to holenderski minister spraw zagranicznych Maxime Verhagen - jeden z głównych rzeczników deklaracji - wprost wezwał do zaakceptowania przy okazji deklaracji francuskiej Zasad z Dżakarty, jak uczynił to już jego rząd.
Z kolei członek Komisji Praw Człowieka Michael O’Flaherty odwołał się wprost do Zasad z Dżakarty, by zdefiniować pojęcia „orientacji seksualnej” oraz „tożsamości płciowej”, które pojawiły się w deklaracji francuskiej.
Zasady definiują „orientację seksualną” jako głęboki wewnętrzny pociąg danej osoby do intymnego i seksualnego związku z osobami tej samej, odmiennej lub obu płci. „Tożsamość płciową” z kolei zdefiniowano jako głęboko odczuwane indywidualne doświadczenie płci, które może ale nie musi odpowiadać faktycznej płci w momencie urodzenia. Chodzi także o osobiste odczucia względem własnego ciała, dopuszczające w związku z tym dobrowolnie wybraną zmianę wyglądu lub funkcji ciała w wyniku operacji chirurgicznej, zmiany ubioru, zachowania, mówienia itp.
Krytycy zauważają, że zapisy zawarte w Zasadach z Dżakarty, które pozornie uznają wolność wyrażania opinii bez względu na „orientacją seksualną” oraz „tożsamość płciową”, faktycznie oznaczają ograniczenie wolności słowa, gdyż wzywają państwa do zapewnienia takiego stanu rzeczy, w którym swoboda wypowiedzi nie będzie naruszała praw i wolności osób o odmiennej „orientacji seksualnej” i „tożsamości płciowej”. Podają oni przykłady z Kanady i Szwecji, gdzie duchowni wskazywali na grzeszność czynów homoseksualnych i z tego powodu wytaczano im procesy oraz skazywano na grzywny. Zapytują oni co będzie jeśli tego typu zasady zostaną wprowadzone na szerszą skalę.
Chociaż pierwotnie Polska, Malta oraz Irlandia sprzeciwiły się przyjęciu tekstu deklaracji o depenalizacji homoseksualizmu na świecie z powodu odniesienie się wprost do tzw. Zasad z Dżakarty, ostatecznie państwa te znalazły się pośród sygnatariuszy „Deklaracji o prawach człowieka, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej” w nieco zmienionej formie, maskującej radykalny program lobby homoseksualnego.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.