Demonstracja na Uniwersytecie Warszawskim

2010-04-26 00:00:00
Demonstracja na Uniwersytecie Warszawskim

Kilkadziesiąt osób, głównie studentów, manifestowało w poniedziałek, 26 kwietnia, pod bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego swój sprzeciw wobec łamania wolności badań naukowych i propagowania homoseksualizmu na UW. Organizatorzy demonstracji - Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym oraz Studencki Komitet Na Rzecz Wolności Badań Naukowych wyrazili swoje głębokie oburzenie wobec decyzji władz UW, które odwołały zaplanowaną na 20 kwietnia br. międzynarodową konferencję naukową, której gościem miał być m. in. dr Paul Cameron.

Władze UW nie zapoznawszy się z dorobkiem naukowym dr. Camerona postanowiły nie wpuścić go na teren Uniwersytetu. Zebrani na demonstracji studenci stanowczo zaprotestowali również przeciwko przyzwalaniu na organizację skrajnie lewicowych, propagujących homoseksualizm konferencji i spotkań w murach UW. Demonstrujący trzymali wiele transparentów z napisami obrazującymi skandaliczną sytuację na UW, wznosili okrzyki (m.in. „wolność badań naukowych!”, „stop gejowskiej propagandzie!”), rozdawali ulotki informacyjne. Po zakończeniu manifestacji delegacja Krucjaty złożyła w sekretariacie Prorektor ds. Studenckich UW list, w którym domaga się wyjaśnień dotyczących tego skandalicznego zajścia na Uniwersytecie. Poniżej publikujemy treść listu.
 


Warszawa, dnia 26.04.2010 r.


Prorektor ds. studenckich
Uniwersytetu Warszawskiego 
prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior

W odpowiedzi na pismo Pani Rektor z dnia 20 kwietnia br., w którym to zostaliśmy poinformowani o cofnięciu pierwotnej zgody i zablokowaniu międzynarodowej konferencji naukowej „Homoseksualizm jako ruch społeczny i jego konsekwencje”, która miała się odbyć w dniu 20 kwietnia br. na Uniwersytecie Warszawskim, chcielibyśmy zadać szereg pytań w celu wyjaśnienia budzących się wątpliwości.

Przed otrzymaniem pisma cofającego zgodę dostaliśmy od Pani Rektor informację, iż musi Pani zasięgnąć konsultacji zanim zostanie podjęta decyzja w sprawie odwołania konferencji.

Czy zapoznała się Pani Rektor ze złożonymi przez nas w sekretariacie Prorektor ds. Studenckich UW materiałami poświadczającymi bogaty dorobek naukowy dr. Paula Camerona oraz prostującymi oszczerstwa i kłamstwa, które od wielu lat są powtarzane przez środowiska gejowskie (m.in. dotyczące kwestii odejścia dr. Paula Camerona z American Psychological Association)?

Na jakiej podstawie dokonała Pani Rektor osądu jakoby osoba pana dr. Paula Camerona miała prezentować „poglądy przyczyniające się do szerzenia nietolerancji, utrwalania uprzedzeń, jednostronne i bez wartości naukowej (a tego możemy się spodziewać z dotychczasowych wystąpień dr. Paula Camerona)”?

Czy uczestniczyła Pani Rektor w jakiejkolwiek konferencji z udziałem dr. Paula Camerona bądź też czytała którąkolwiek z jego publikacji?

Czy cytowane przez dr. Camerona, zatrudnianego jako eksperta akredytowanego przez sądy jedenastu stanów USA, oficjalne statystyki policyjne i sądowe USA są dla Pani Rektor nierzetelne i pozbawione wartości naukowej

Jakie poglądy, zdaniem Pani Rektor, budzą kontrowersje i naruszają dobre imię Uniwersytetu Warszawskiego? W otrzymanym od Pani Rektor piśmie czytamy, iż „wszelkie dyskusje tu prowadzone muszą odbywać się jednak w duchu poszanowania dla innych osób, ich poglądów i przekonań.” Tymczasem pod honorowym patronatem Rektor UW prof. dr hab. Katarzyny Chałasińskiej – Macukow 11 maja 2010 roku odbędzie się konferencja z udziałem głoszącego wprost makabryczne teorie Petera Singera. Jest on powszechnie znany jako zwolennik mordowania dzieci oraz zoofilii. Czy człowiek, który głosi tezy odmawiające niewinnym istotom prawa do życia oraz otwarcie zachęcający do stosunków seksualnych ludzi ze zwierzętami, jest osobą, która nie narusza dobrego imienia Uniwersytetu?

Szczerze ufamy, iż otrzymamy od Pani Rektor pisemną odpowiedź na postawione wyżej pytania.
 
 
Z wyrazami szacunku,
 
Studencki Komitet na Rzecz Wolności Badań Naukowych,
Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym
 

Źródło: PiotrSkarga.pl

Zobacz relację na portalu Fronda.pl: Studenci protestowali przeciwko homodyktaturze na UW
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.