Dlaczego Episkopat USA milczał w sprawie ustawy znoszącej politykę ”Don`t Ask, Don`t Tell”?

2010-12-30 00:00:00
Dlaczego Episkopat USA milczał w sprawie ustawy znoszącej politykę ”Don`t Ask, Don`t Tell”?

Elaine Donnelly, szefowa Centrum Gotowości Bojowej Armii Amerykańskiej ubolewa nad tym, że episkopat USA milczał w sprawie projektu ustawy, znoszącego zakaz służby jawnych homoseksualistów w armii amerykańskiej. „Kiedy kwestia ta poddana została głosowaniu – które ostatecznie zakończyło się sukcesem w kongresie – Kościół katolicki, pośród wszystkich organizacji, które głośno wypowiadały się w tej sprawie w czerwcu, milczał”.

Donnelly skrytykowała kard. Donalda Wuerla za to, że powiedział, iż „Kościół katolicki nie ma konkretnego stanowiska w tej sprawie”. Szefowa Centrum Gotowości Bojowej zauważyła, że jedynie abp Timothy Broglio, kapelan wojskowy wcześniej wypowiadał się przeciw zniesieniu polityki „Don’t Ask, Don’t Tell”.

Przypomniała, że stanowisko abp Broglio było jak najbardziej uzasadnione. 22 lipca 1992 r. Kongregacja Nauki Wiary, której prefektem wówczas był kardynał Joseph Ratzinger ogłosiła dokument, w którym stwierdziła, iż dyskryminacja ze względu na tzw. orientację seksualną nie jest tym samym, co dyskryminacja ze względu na rasę, pochodzenie etniczne itd. jako, że kwestia „orientacji seksualnej” „budzi niepokój moralny". Według dokumentu Kongregacji Nauki Wiary „istnieją dziedziny, w których nie jest przejawem niesprawiedliwej dyskryminacji uwzględnienie skłonności seksualnej, na przykład gdy chodzi o adopcję dziecka lub powierzenie go opiekunom, zatrudnianie nauczycieli lub trenerów sportowych i służbę wojskową”.

Źródło: CWN, AS
Komentarz PiotrSkarga.pl
Milczenie Kościoła katolickiego w USA w tak ważnej sprawie moralnej pokazuje jasno w jakim kryzysie znajduje się Kościół. Sytuacja ta domaga się wielkiej modlitwy i pokuty, aby Dobry Bóg udzielił łask do przezwyciężenia tego kryzysu.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.