Europa: Antychrześcijańskie ataki
Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan po raz kolejny opublikowało dane dotyczące chrystianofobii w Europie. W najnowszym raporcie zwrócono uwagę m.in. na akt wandalizmu, do jakiego doszło w austriackiej świątyni w Leoben. Drugiego września kobieta zniszczyła obrazy, krzyże i świeczniki w miejscowej świątyni. Na ołtarzu napisała słowa „Śmierć księżom”. Sprawczyni, zidentyfikowana tuż po zdarzeniu, twierdziła, że słyszała głosy, które kazały jej to zrobić.
W tejże Austrii, w miejscowości Krems, zniszczono stację Drogi Krzyżowej przedstawiającą Ukrzyżowanie Pana Jezusa.
W sierpniu ponownie doszło do wandalizmu w belgijskim kościele św. Piotra w Liege. Tamtejsza świątynia jest niszczona regularnie od wielu lat. Tym razem wandale wybili dziesięć okien i zniszczyli świece. Proboszcz ujawnił, że w kościele przy ołtarzu często odnajduje… odchody.
We Francji w znanym domu pielgrzymkowym Benite‑Fontaine w La Roche‑sur‑Foron w nocy z 16 na 17 sierpnia bieżącego roku skradziono konsekrowane Hostie. W sierpniu głównie w Niemczech dochodziło do brutalnych napaści muzułmanów na chrześcijan. Do takich ataków doszło w ośrodkach dla azylantów. W Berlinie około stu Czeczenów pobiło chrześcijan z Syrii.
Do antychrześcijańskich incydentów doszło też w mieście Thonon‑les‑Bains we wschodniej Francji. Około 30-letni muzułmanin wszedł do kościoła św. Hipolita oraz do bazyliki św. Franciszka Salezego. Zniszczył lub uszkodził ołtarze, witraże, posągi, kandelabry oraz krzyż z brązu. Otworzył ponadto tabernakulum, rozrzucił na ziemi Hostie i je podeptał.
Niemcy: Coraz więcej wystąpień z Kościoła
W ostatnim czasie wzrosła liczba wystąpień z Kościoła katolickiego w Niemczech. Powoli spada też procent katolików, a także obecność na niedzielnej Mszy oraz liczba chrztów i małżeństw. Z danych opublikowanych przez Konferencję Biskupów Niemieckich 18 lipca w Bonn wynika, że w 2013 r. z Kościoła wystąpiło 178 805 katolików, podczas gdy rok wcześniej 118 335. Z danych wynika ponadto, że w ubiegłym roku na niedzielne Msze św. chodziło 10,8 proc. katolików tego kraju, podczas gdy w 2012 r. 11,7 proc.
Francja: Biskup krytykuje obrońców małżeństwa!
Biskup Jean‑Michel di Falco z francuskiej diecezji Gap i Embrun zaatakował marsze w obronie małżeństwa, oceniając je jako… dyskryminujące wobec homoseksualistów. Duchowny zaatakował organizatorów i uczestników demonstracji za dopuszczenie do udziału w nich dzieci. – Pośród tych dzieci, które miały po siedem, osiem czy dziesięć lat mogą być tacy, którzy w wieku osiemnastu czy dziewiętnastu lat odkryją, że są homoseksualistami. Komu więc będą mogli opowiedzieć o tym, co odkryli, skoro zapamiętają, że rodzice zabrali ich na demonstracje, podczas których wyrażano agresję wobec homoseksualistów? – pytał hierarcha.
Kuriozalna postawa ks. biskupa di Falco jest potwierdzeniem ogromnego kryzysu, jaki trawi francuski Kościół.
Polska: Stracone pokolenie?
Młodzi Polacy źle myślą o sobie, z nieufnością traktują polityków i ze strachem patrzą w przyszłość. Tak wynika z cyklicznego badania „Młodzież 2013” prowadzonego wspólnie przez Centrum Badania Opinii Społecznej i Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii.
Co czwarty uczeń ostatniej klasy szkoły średniej uważa, że jego rówieśnicy to stracone pokolenie. Młodzi Polacy coraz mniej wierzą we własne siły, są coraz mniej zaangażowani w życie publiczne i z coraz większym strachem patrzą w przyszłość.
Brak nadziei wśród wielu młodych ludzi idzie w parze z coraz bardziej obojętnym stosunkiem młodzieży do Kościoła i religii katolickiej.
Irak–Syria–Nigeria: Rzeź chrześcijan trwa
Morderstwa, masowe egzekucje, obcinanie głów, krzyżowanie, ćwiartowanie – także kilkuletnich dzieci(!), masowe wypędzenia, gwałty na kobietach i nieletnich dziewczętach – tego wszystkiego doświadczają przede wszystkim chrześcijanie, ale także wyznawcy innych religii w tzw. Państwie Islamskim, samozwańczym tworze terrorystów muzułmańskich, powstałym na terenie ogarniętych wojną domową Iraku i Syrii.
Do identycznych wydarzeń dochodzi – przy bierności organizacji międzynarodowych – w Nigerii, gdzie obserwujemy zatrważającą inwazję terrorystów muzułmańskich z organizacji Boko Haram.
Austria: Profanacja świątyni
Do okropnej profanacji doszło w kościele parafialnym w 5-tysięcznym miasteczku Hörsching w Górnej Austrii, gdzie kręcono film pornograficzny. Nikt, łącznie z miejscowym proboszczem, nie ma pojęcia, w jaki sposób bluźniercy weszli na teren świątyni.
Przedstawiciele duchowieństwa w Hörsching pragną jak najszybciej przywrócić godność świątyni, w której dopuszczono się tak haniebnych czynów.
Francja:
Ubrania dla bluźnierców
Kolejny etap antykatolickiej rewolucji we Francji. Naprzeciwko jednego z paryskich kościołów otworzono sklep, który reklamuje się jako miejsce, w którym można kupić ubrania dla bluźnierców. W ofercie znalazły się między innymi koszulki i czapki przedstawiające symbole masońskie, odwrócone krzyże oraz liczne produkty z wulgaryzmami wpisanymi w logo producentów.
Oprac. BB
Prosimy o modlitwę „Ojcze Nasz” i „Zdrowaś Maryjo…” w intencji wynagrodzenia Panu Jezusowi i Jego Matce za każde skandaliczne i gorszące wydarzenie oraz za prześladowanych chrześcijan.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy