Dokument o aborcji i holokauście jednym z najczęściej oglądanych filmów w sieci

2011-11-03 00:00:00
Dokument o aborcji i holokauście jednym z najczęściej oglądanych filmów w sieci


Film dokumentalny pt. „180”, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat zabijania dzieci nienarodzonych i szacunku dla życia, zdobywa nie tylko popularność w sieci, ale też sprawia, że wielu zdeklarowanych wcześniej zwolenników aborcji zmienia zdanie. Trwający ponad pół godziny dokument zarejestrował od września, br., kiedy miał swą premierę, ponad 1,3 mln „oglądnięć” na You Tube – donosi portal Pro-Life Rocks.




Film zrobiony jest bardzo prostymi środkami. Jego twórca, Ray Comfort – znany w Stanach Zjednoczonych protestancki ewangelizator i autor licznych książek – rozmawia w większości z młodymi ludźmi, pytając się ich o nazizm, Adolfa Hitlera oraz o stosunek do aborcji. Jednym z najbardziej szokujących elementów kolejnych wywiadów jest to, że większość młodych Amerykanów nie potrafi odpowiedzieć, kim był Adolf Hitler. Niektórzy kojarzą go z aktorem, inni z komunistą, jeszcze inni wyrażają zwykłe zdziwienie, przyznając, że słyszą to nazwisko po raz pierwszy. Zdaniem Comforta, ta ignorancja wyjaśnia zjawisko szerokiej akceptacji społecznej dla współczesnego holokaustu, jakim jest aborcja. – Niewiedza na temat najciemniejszej karty ludzkich dziejów przyniesie nieunikniony skutek w postaci lekceważenia życia i powtórki holokaustu – tłumaczy. 

Comfort, który jest Żydem z Nowej Zelandii, rozdał już około 200 tys. kopii swego filmu na DVD stu czołowym uniwersytetom w USA. Teraz chce, by zwróciły na niego uwagę szkoły średnie. 

Pod wpływem filmu wielu zwolenników aborcji zmienia zdanie i zaczyna bronić życia. Liczne świadectwa zmiany nastawiania do zabijania nienarodzonych dzieci stale napływają do producentów dokumentu.

W filmie Comfort, wyprowadzając logiczne wnioski z wypowiedzi młodych ludzi, gdy rozmówcy podkreślają z jednej strony swój szacunek dla życia, z drugiej zaś przyznając prawo do zabicia nienarodzonego dziecka, prosi ich, by jeszcze raz przemyśleli swą postawę. I wielu młodych ludzi zmienia pogląd nt. aborcji właśnie o tytułowe 180 stopni.

Comfort wspomina, że na pomysł realizacji takiego filmu wpadł pewnego dnia, gdy rozmawiał przed kamerą z czarnoskórym studentem. Zapytał go, czy w czasie wojny, gdyby nazista kazał mu zabijać Żydów, gdyż inaczej mógłby stracić życie, zrobiłby to. Rozmówca natychmiast odpowiedział przecząco. Zapytany jednak o stosunek do aborcji student odparł, że popiera aborcję. Gdy Comfort porównał holokaust do aborcji, rozpoczęła się żywiołowa dyskusja. 

Potem okazało się, że pięciominutowa wymiana poglądów nie nagrała się. Wtedy ewangelizator postanowił powtórzyć scenariusz takich konwersacji z przygodnie spotykanymi ludźmi. 

33 minutowy film zawiera drastyczne fotografie z czasów II wojny światowej oraz zdjęcia zabitych płodów ludzkich.

Źródło: KAI

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.