Duńska policja bezradna wobec muzułmańskich gangów

2012-03-19 00:00:00
Duńska policja bezradna wobec muzułmańskich gangów

Duńska policja 6 marca aresztowała ponad 140 członków muzułmańskiego gangu. Młodzi ludzie, ubrani w maski i kamizelki kuloodporne próbowali zatarasować wejście do sądu rejonowego w Glostrup (mocno zislamizowanej dzielnicy Kopenhagi) , w którym toczy się postepowanie przeciw dwóm członkom gangu, oskarżonych o usiłowanie zabójstwa. Młodzi ludzie rzucali w policjantów  kamieniami i butelkami. Po przesłuchaniu opuścili areszt.

Policja użyła pałek i gazu, aby odeprzeć członków gangu, uzbrojonych w łomy, młotki, noże, śrubokręty  itp. Proces w Glostrup dotyczył dwóch pakistańskich imigrantów, oskarżonych o usiłowanie zabójstwa dwóch muzułmanów, należących do innego gangu. Policja twierdzi, że oskarżeni usiłowali zastrzelić dwóch mężczyzn w dzielnicy Ballerup, w północno-zachodniej części Kopenhagi. Proces rozpoczął się 28 lutego. Kolejna rozprawa jest zaplanowana na 28 marca.
 
Duńskie media donoszą o eskalacji wojny gangów, rywalizujących o wpływy w zislamizowanych dzielnicach Kopenhagi, m.in. w Bagsvaerd, a także w Niva i Kokkedal w północnej Zelandii. Imigranckie gangi są odpowiedzialne za co najmniej 50 strzelanin w okolicach Kopenhagi w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
Ostatnie nasilenie wojny gangów imigranckich przypominają rywalizację gangów Hells Angels i AK81, w wyniku której zginęło wiele osób, a inne odniosły poważne rany. 
 
Gangi muzułmańskie zaangażowane są w różnoraką działalność przestępczą, w tym w handel narkotykami, nielegalny przemyt broni, wymuszenia, handel ludźmi, prostytucję i rozboje, kradzieże samochodów i morderstwa.
 
Wielu z członków gangu to etniczni Arabowie, Bośniacy, Turcy i Somalijczycy. Są wśród nich także Irakijczycy, Marokańczycy, Palestyńczycy i Pakistańczycy. 
 
W ciągu ostatnich kilku lat, gangi imigrantów rozprzestrzeniły się na południe od Kopenhagi do reszty Zelandii, w N'rrebro, na przedmieścia Ish'j w Greve i Koge. Gangi są także aktywne w Albertslund, Herlev, Hiller'd, H'je Gladsaxe i Hundige Roskilde, Skovlunde i wielu innych miejscowościach.
 
Jednym z największych gangów przestępczych w Danii jest muzułmański gang o nazwie Czarna Kobra. Organizacja ta została założona przez palestyńskich imigrantów w Roskilde w pobliżu Kopenhagi w 2000 roku i obecnie działa we wszystkich duńskich miastach.
 
Czarna Kobra powstała również w Szwecji, gdzie działa bezkarnie w Tensta i w dzielnicy Rinkeby w Sztokholmie oraz w muzułmańskim getcie Roseng'rd w Malmö. Czarna Kobra kontroluje również gang młodzieżowy o nazwie Czarne Skorpiony. 
 
Duńskie władze szacują, że każdego roku ponad 700 imigrantów w wieku między 18. a 25. r. życia wybiera przestępczość jako stałe zajęcie. Włączają się oni w działalność gangów tj.: Czarna Kobra, Skorpiony, Bandidos itp. W sumie na terenie Danii działa ponad 100 tego typu organizacji.  
 
Dnia 28 lutego, duńska policja krajowa (Rigspolitiet) wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości przedstawiła w parlamencie plan walki a z gangami. Policja ma zamiar aresztować do końca roku 300 wysokiej rangi członków gangu - 200 z Zelandii i 100 z Jutlandii. Rząd zgodził się także przeznaczyć 50 mln koron duńskich na realizację specjalnego projektu, mającego na celu przechwycenie i zapobiegania rekrutacji młodzieży imigranckiej do organizacji przestępczych, działających na zmarginalizowanych obszarach. Jednak analitycy są sceptyczni wobec tego planu. Chociaż duńska policja twierdzi, że aresztowała ponad 350 członków gangów w 2011 roku, to jednak ? jak się później okazało ? byli to ?chłopcy na posyłki", którzy zostali natychmiast zwolnieni po przesłuchaniu.
 
Policja może mieć spore problemy z realizacją planu, gdyż zgodnie z polityką ?wielokulturowości,? imigranci zamieszani w przestępstwa są przedstawiani jako ofiary okoliczności i stosunkowo niewielu z nich trafia do więzienia. 
 
Ostatnio, po próbie szturmu na sąd w Glostrup, mimo, że aresztowano 140 członków gangu, to jednak natychmiast po przesłuchaniu ich wypuszczono. Tej samej nocy wielu z tych, którzy zostali zwolnieni podpalili w V?rebroparken  pojemniki na śmieci i wdali się w bójkę z policjantami. 
 
W Danii, podobnie jak we Francji i Wielkiej Brytanii istnieją strefy, do których policja nawet nie wchodzi, skutecznie kontrolowane przez gangi. Strefy takie znajdują się m.in. na przedmieściach Kopenhagi i innych dużych duńskich miast. Działają one jako autonomiczne enklawy rządzone przez muzułmańskich imigrantów.
 

Źródło: Stonegate Institute, AS.
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.