Dzięki krucjacie modlitewnej w Dallas zniknie ósmy ośrodek aborcyjny

2008-06-25 00:00:00
Dzięki krucjacie modlitewnej w Dallas zniknie ósmy ośrodek aborcyjny

Od 1990 r. biskup Charles Grahmann prowadzi wraz z wiernymi nieustanną krucjatę modlitewną, której efektem jest zamknięcie siedmiu z trzynastu ośrodków aborcyjnych istniejących w Dallas i w pobliżu miasta. Ostatnio Katolicki Komitet Obrońców Życia oraz Rada Diecezjalna występująca w obronie życia w Dallas poinformowały, że ośrodek aborcyjny Aaron Women’s Health Center, świadczący usługi aborcyjne dla kobiet w zaawansowanej ciąży, ma być zamknięty 28 czerwca. Jest to ósma przychodnia, która ulegnie likwidacji – donosi portal LifeSiteNews.com.

Ośrodek ten jest jednym z trzech uznanych oficjalnie przez władze stanu Teksas, w których zezwala się na wykonywanie aborcji u kobiet będących w 16. tygodniu i późniejszym okresie ciąży.

Kiedy biskup Grahmann rozpoczynał w 1990 r. swoją krucjatę, polegającą na odmawianiu w każdą drugą sobotę miesiąca różańca przed ośrodkami aborcyjnymi, w Dallas i okolicy było ich 13. W okresie pomiędzy 1990 a 2001 r., a więc po rozpoczęciu krucjaty, zlikwidowano siedem z nich. Gdy zostanie zamknięty ośrodek Aaronw pobliżu Dallas pozostanie jeszcze pięć tego typu punktów.

Komitet Obrońców Życia zamierza kontynuować modlitwę i proponować kobietom alternatywne wobec aborcji rozwiązania. Przez ponad 10 lat Komitet gromadził ludzi przed ośrodkiem na pokojową modlitwę i zorganizował „40-dniowe czuwanie modlitewne na rzecz obrony życia” w 2004 r.

Jesteśmy przeszczęśliwi mogąc usłyszeć, że to miejsce notorycznego uśmiercania będzie wreszcie zamknięte – stwierdziła przełożona Komitetu Karen Garnett. – To nie tylko zwycięstwo ruchu obrońców życia, matek i dzieci, to także zwycięstwo samego miasta Dallas, gdyż okrutne praktyki zabijania dzieci nienarodzonych będą się odbywać przynajmniej tylko w jednym miejscu w naszym mieście. Dallas nie będzie już domem dla „kliniki” dokonującej aborcji w późnym okresie ciąży.

– Dziękujemy Bogu za to, że wraz z zamknięciem „kliniki” Aaron zostanie ocalonych wiele istnień ludzkich, jak również matki, którym oszczędzi się agonii oraz żalu spowodowanego aborcją. Jesteśmy gotowi nieść pomoc i uzdrowienie tym kobietom, które podjęły decyzję o dokonaniu aborcji w „klinice” Aaron lub jakiejkolwiek innej. Smutni z powodu unicestwienia wielu tysięcy niewinnych istot ludzkich zamierzamy dalej modlić się i pracować, aby kiedyś Dallas zostało oczyszczone ze wszystkich „klinik” aborcyjnych, i aby krew niewinnych dzieci nienarodzonych nigdy się tutaj już nie lała –
powiedziała Garnett.

Z kolei biskup Kevin Farrell z Diecezji w Dallas uradowany tą wiadomością wyraził swoją wdzięczność wszystkim, którzy ofiarowali modlitwę i pokutę, by położyć kres zabijaniu. Msza dziękczynna ma się odbyć w sobotę 28 czerwca.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.