Dzierżawski: niech politycy zauważą, że w Polsce rośnie poparcie dla ochrony życia

2011-07-01 00:00:00
Dzierżawski: niech politycy zauważą, że w Polsce rośnie poparcie dla ochrony życia


Politycy powinni zauważyć, że w Polsce rośnie społeczne poparcie dla ochrony życia – powiedział Mariusz Dzierżawski. Znany działacz antyaborcyjny skomentował w ten sposób piątkowe głosowanie w Sejmie, w którym posłowie skierowali do prac w komisjach obywatelski projekt ustawy o całkowitej ochronie życia. Podpisało się pod nim 600 tys. osób. Z ramienia Komisji Inicjatywy Ustawodawczej projekt referował Dzierżawski podczas czwartkowych obrad Sejmu.

Dzierżawski z satysfakcją podkreślił, że posłowie wyraźną większością odrzucili wniosek SLD, który postulował odrzucenie projektu obywatelskiego już w pierwszym czytaniu. – Dynamika społeczna jest dobra dla realizacji inicjatywy chroniącej nienarodzonych, poparcie dla ochrony życia w Polsce rośnie – podkreślił Dzierżawski. Zapowiedział kolejne akcje, które mają doprowadzić do wzrostu tego poparcia. Posłowie przekonają się, że coraz więcej wyborców jest za ochroną życia – aż 65 proc., jak wykazują badania pracowni IQS Quant.

Mariusz Dzierżawski zapowiedział dalsze działania na rzecz nienarodzonych. – Będziemy cały czas zabiegali o umocnienie trendu poparcia przez opinię publiczną dla ochrony życia. Zorganizowaliśmy kilka marszów dla życia i rodziny, które przetoczyły się przez całą Polskę i zostawiły z pewnością ślad w świadomości społecznej.

Inną formą oddziaływania na opinię publiczną są wystawy „Wybierz życie”. W ostatnich latach była ona eksponowana w około 120 miejscach. – Teraz będzie pokazywana w bardzo dobrych punktach, więc spodziewamy się, że dotrze do bardzo licznych odbiorców. Najważniejsze z tych miejsc to Jasna Góra, ekspozycję będzie mogło tam zobaczyć kilka milionów pielgrzymów – powiedział Dzierżawski.

Znany działacz pro-life zapowiedział też, że osoby zaangażowane w inicjatywę obywatelską będą informowały społeczeństwo jak głosowali posłowie – członkowie poszczególnych partii. – Może się zdarzyć, że posłowie w komisjach będą niechętnie zajmować się projektem, że staną się one swoistą „zamrażarką”. Dlatego postaramy się żeby wyborcy w okręgach wyborczych przepytywali posłów jaki jest ich stosunek do projektu obywatelskiego i ochrony życia od poczęcia – stwierdził Dzierżawski.

Źródło: KAI

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.