Egipt: były minister podejrzany o współudział w zamachu na koptyjski kościół
2011-02-16 00:00:00
W związku z zamachem na koptyjską katedrę Al-Qiddissine w Aleksandrii egipska Prokuratura Generalna wszczęła dochodzenie przeciwko byłemu ministrowi spraw wewnętrznych, Habibowi el-Adly. Jest on podejrzany o współudział w zamachu z 31 grudnia. Na skutek eksplozji podłożonej bomby śmierć poniosły wówczas 24 osoby. O dochodzeniu prowadzonym przez prokuraturę poinformowało Stowarzyszenie ds. Narodów Zagrożonych (GfbV) 15 lutego w Getyndze powołując się na telewizję Al-Arabiya.
Według tej stacji brytyjscy dyplomaci i pracownicy tajnych służb informowali, że el-Adly sam zorganizował bojówkę terrorystyczną przeciwko koptom. Pragnął, aby po zamachach rząd prezydenta Mubaraka cieszył się opinią zbawcy islamizmu.
– Gdyby się potwierdziło to brzmiące niesłychanie podejrzenie, rzuciłoby to jeszcze gorsze światło na reżim Mubaraka – powiedział niemieckiej agencji katolickiej KNA referent ds. Afryki w GfbV Ulrich Delius. Przypomniał, że naoczni świadkowie krwawej masakry dziwili się, iż mimo powtarzających się pogróżek wobec chrześcijan, tuż przed nabożeństwem z udziałem dwóch tysięcy wiernych siły bezpieczeństwa wycofały sprzed kościoła wszystkich swoich funkcjonariuszy.
Egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych wielokrotnie zmieniało wersje wydarzeń w Aleksandrii i szybko uznało za sprawców zagraniczną sieć terrorystyczną Al Kaidy. Kair przypisywał zamach „Armii Islamu” mającej swoją siedzibę w Strefie Gazy, ta jednak nie przyznała się do zarzucanego czynu.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.