Episkopat Francji: homoseksualni partnerzy ojca lub matki to nie rodzice

2009-03-11 00:00:00

Francja nie potrzebuje ustawy o prawach i obowiązkach rodzicielskich osób trzecich – twierdzą tamtejsi biskupi. Obawiają się oni, że projekt kontrowersyjnej regulacji prawnej może prowadzić do narzucenia dzieciom władzy rodzicielskiej aktualnego partnera homoseksualnego matki lub ojca. W Paryżu opublikowano dziś komunikat Rady Stałej episkopatu Francji.

Zdaniem biskupów dostateczne rozwiązanie w różnych delikatnych sytuacjach życiowych, dotyczących około 30 tys. dzieci można znaleźć na podstawie aktualnych rozwiązań prawnych, zezwalających na delegowanie władzy rodzicielskiej. Nie można zadekretować, że z chwilą gdy dwie osoby zdecydowały się na współżycie, każde z nich może posiadać władzę rodzicielską w odniesieniu do dzieci partnera czy partnerki odnośnie do „ważnych aktów ich życia”. "Życie społeczne budowane jest w oparciu o relację kobiety i mężczyzny, a nie relacje osób tej samej płci” – czytamy w komunikacie Rady Stałej episkopatu Francji.

Biskupi przypominają, że rozwój i dojrzewanie dziecka zakładają obecność ojca i matki, zaś żadne dane naukowe nie upoważniają do stwierdzeń jakoby wychowanie dziecka przez dwie kobiety albo dwóch mężczyzn nie powodowało żadnych szkód. „Wspomniany projekt nie służy autentycznemu dobru dziecka” – stwierdzają autorzy komunikatu. Jednocześnie wskazują, że w takich związkach dzieci stają się często zakładnikami w konfliktach małżeńskich albo nienawiści między rodzicami a ich dawnymi lub obecnymi partnerami.

Episkopat francuski nie kryje swych obaw, iż następnym krokiem ustawodawcy może być zgoda na adopcję dzieci przez związki homoseksualne.

Źródło: KAI
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!