Episkopat Francji wspiera pro-aborcyjne organizacje w Ameryce Łacińskiej

2011-04-26 00:00:00


Francuscy hierarchowie wspierają, poprzez agencję na rzecz rozwoju międzynarodowego, co najmniej dwie grupy pro-aborcyjne w Ameryce Łacińskiej.

Katolicki Komitet Zwalczania Głodu i na rzecz Rozwoju (Comité Catholique Contre la Faim et pour le Developpement lub CCFD), który jest częściowo utrzymywany z jałmużny, zebranej we francuskich parafiach w okresie Wielkiego Postu, wspiera pro-aborcyjną feministyczną grupę INDESO Mujer w Argentynie, a także pro-aborcyjne Centrum Analiz Społeczno-Kulturowych im. Antonio de Montesinos w Meksyku.

Obie organizacje były opisane przez Jean-Pierre Moreau, autora książki „Duszpasterski terroryzm”, która krytykuje wpływ teologii wyzwolenia we Francji. Na swoim blogu o tej samej nazwie, Moreau pisze, że jego poprzednia książka, „Kościół i przewrót” ujawniła finansowanie pro-aborcyjnych grup przez CCFD w 1985 roku. Oskarżył on agencję francuskiego episkopatu o kontynuację dawnej polityki. 

INDESO Mujer (Instytut Studiów nad sytuacją prawną i społeczną kobiet) jest od ponad 20 lat wspierany przez CCFD. INDESO Mujer otrzymuje pieniądze za działalność na rzecz równouprawnienia kobiet.

Organizacja ta działa na rzecz ułatwienia argentyńskim kobietom dostępu do aborcji poprzez upowszechnienie „praw seksualnych i reprodukcyjnych”. Walczy także o dostęp do „skutecznej antykoncepcji” i zapewnienie szeregu praw seksualnych, które obejmują m.in.: „prawo do przyjemności seksualnej, w tym masturbacji" i prawo do "wolnych związków seksualnych”.

INDESO na swojej stronie internetowej zachęca do wzięcia udziału w kampanii na rzecz depenalizacji aborcji w Ameryce Łacińskiej i Karaibach. Organizacja za pośrednictwem strony internetowej sprzedaje książki na temat "praw seksualnych i reprodukcyjnych". Zachęca do wdrażania edukacji seksualnej w szkołach, upowszechnienia środków antykoncepcyjnych, zalegalizowania „bezpiecznej i bezpłatnej aborcji".

W materiałach INDESO można przeczytać, że „ludzie mają prawo do stosunków seksualnych, niezależnie od wieku, stanu cywilnego, lub modelu rodziny" i prawo do "przyjemnej, rekreacyjnej seksualności, wolnej od reprodukcji".

Organizacja CCFD, działająca przy francuskim episkopacie wspiera także pro-aborcyjne Centrum Studiów Społecznych i Kulturalnych im. Antonio de Montesinos (Centro de Sociales y Culturales Antonio de Montesinos) w Meksyku. Centrum walczy również o równouprawnienie kobiet.

Montesinos Center należy do instytucji Ecclesial Observatory, która sprzeciwia się nauczaniu Kościoła katolickiego w sprawach seksualności. Należy do niej także organizacja „Katolicy za prawem do decydowania” – instytucja wielokrotnie potępiona przez biskupów lokalnych z powodu popierania legalizacji aborcji.

Ecclesial Observatory lobbuje na rzecz legalizacji aborcji w Meksyku. W niedawno wydanej broszurze, instytucja ta poparła ustawę aborcyjną, wdrożoną w Mexico City w 2008 r., a także potępiła Kościół katolicki za sprzeciw wobec aborcji.

Na stronie 3. broszury czytamy: że „chociaż aborcja nie jest dobra sama w sobie, kontynuacja nieplanowanej lub niepożądanej ciąży - która prawdopodobnie stanowi zagrożenie dla fizycznego i psychicznego życia kobiety, pary, rodziny, a nawet społeczeństwa - nie może zostać uznana za pożądaną". Czytamy tam także: "Sprzeciw hierarchii katolickiej oraz niektórych stowarzyszeń obywatelskich wobec prawnego przerwania ciąży, niebiorących pod uwagę okoliczności ciężarnej kobiety, wynika z braku wiedzy na ten temat i niezrozumienia problemu, a także z braku miłości i miłosierdzia".

Centrum jest również sygnatariuszem sprawozdania pro-aborcyjnego – Civil Society Organziations Report on the Situation of Economic, Social, Cultural and Envieronmental Rights in Mexico (1997-2006), które zostało podpisane przez grupy proaborcyjne wspierane przez kanadyjski episkopat. W sprawozdaniu potwierdzono konieczność działania na rzecz upowszechnienia we wszystkich stanach Meksyku aborcji, która miałaby być przeprowadzana w szpitalach publicznych.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.